TĖ HUAJT PĖR SHQIPĖRINĖ DHE SHQIPTARĖT. EDICIONI 2 (Albanian Edition)

 
9780557332533: TĖ HUAJT PĖR SHQIPĖRINĖ DHE SHQIPTARĖT. EDICIONI 2 (Albanian Edition)

"Flasin nė gjuhėn shqipe" historianė tė lashtėsisė: qė nga Herodoti e Tit Livi e deri tek historianėt bashkėkohorė,Hammond e Arnold Tonybee. Pėr herė tė parė 'flet shqip' Wiliam Plomer me "Diamandin e Janinės". "I ftuar" ėshtė edhe albanologu i shquar Robert Elsie. Ėshtė historia e njė vendi tė lashtė dhe portreti I njė populli autokton, i ndėrtuar pėrmes shėnimeve tė "kronikanėve" tė huaj nė shekuj dhe qė ka si 'protagonistė" gjeneralė tė ushtrive pushtuese apo tė atyre ndėrluftuese nė kėto treva. Mė shumė se 40 udhėtarė tė huaj pėrshkruajnė me emocione bukurinė e veēantė tė natyrės sė kėtij vendi dhe pasurinė shpirtėrore tė kėtij populli. Ky vend bėhet objekt i peizazheve tė tyre dhe i frymėzon ata pėr tė shkruar faqe tė tėra me mbresa nga udhėtimet e tyre.

Le informazioni nella sezione "Riassunto" possono far riferimento a edizioni diverse di questo titolo.

Compra nuovo Guarda l'articolo

Spese di spedizione: EUR 6,69
Da: Regno Unito a: U.S.A.

Destinazione, tempi e costi

Aggiungere al carrello

I migliori risultati di ricerca su AbeBooks

1.

PIRO TASE
Editore: lulu.com (2010)
ISBN 10: 0557332532 ISBN 13: 9780557332533
Nuovi Paperback Quantitą: 1
Print on Demand
Da
Revaluation Books
(Exeter, Regno Unito)
Valutazione libreria
[?]

Descrizione libro lulu.com, 2010. Paperback. Condizione libro: Brand New. 502 pages. 9.21x6.14x1.13 inches. This item is printed on demand. Codice libro della libreria zk0557332532

Maggiori informazioni su questa libreria | Fare una domanda alla libreria

Compra nuovo
EUR 28,49
Convertire valuta

Aggiungere al carrello

Spese di spedizione: EUR 6,69
Da: Regno Unito a: U.S.A.
Destinazione, tempi e costi