TĖ HUAJT PĖR SHQIPĖRINĖ DHE SHQIPTARĖT. EDICIONI 2

 
9780557332533: TĖ HUAJT PĖR SHQIPĖRINĖ DHE SHQIPTARĖT. EDICIONI 2

"Flasin në gjuhën shqipe" historianë të lashtësisë: që nga Herodoti e Tit Livi e deri tek historianët bashkëkohorë,Hammond e Arnold Tonybee. Për herë të parë 'flet shqip' Wiliam Plomer me "Diamandin e Janinës". "I ftuar" është edhe albanologu i shquar Robert Elsie. Është historia e një vendi të lashtë dhe portreti I një populli autokton, i ndërtuar përmes shënimeve të "kronikanëve" të huaj në shekuj dhe që ka si 'protagonistë" gjeneralë të ushtrive pushtuese apo të atyre ndërluftuese në këto treva. Më shumë se 40 udhëtarë të huaj përshkruajnë me emocione bukurinë e veçantë të natyrës së këtij vendi dhe pasurinë shpirtërore të këtij populli. Ky vend bëhet objekt i peizazheve të tyre dhe i frymëzon ata për të shkruar faqe të tëra me mbresa nga udhëtimet e tyre.

Le informazioni nella sezione "Riassunto" possono far riferimento a edizioni diverse di questo titolo.

Compra nuovo Guarda l'articolo

Spese di spedizione: EUR 6,93
Da: Regno Unito a: U.S.A.

Destinazione, tempi e costi

Aggiungere al carrello

I migliori risultati di ricerca su AbeBooks

1.

PIRO TASE
Editore: lulu.com (2010)
ISBN 10: 0557332532 ISBN 13: 9780557332533
Nuovi Paperback Quantitą: 1
Print on Demand
Da
Revaluation Books
(Exeter, Regno Unito)
Valutazione libreria
[?]

Descrizione libro lulu.com, 2010. Paperback. Condizione libro: Brand New. 502 pages. 9.21x6.14x1.13 inches. This item is printed on demand. Codice libro della libreria zk0557332532

Maggiori informazioni su questa libreria | Fare una domanda alla libreria

Compra nuovo
EUR 29,49
Convertire valuta

Aggiungere al carrello

Spese di spedizione: EUR 6,93
Da: Regno Unito a: U.S.A.
Destinazione, tempi e costi