ISBN 10: 1503110621 / ISBN 13: 9781503110625
Usato / Quantità: 0
Copie del libro da altre librerie
Mostra tutte le  copie di questo libro

Libro

Purtroppo questa copia non è più disponibile. Di seguito ti proponiamo una lista di copie simili.

Descrizione:

This Book is in Good Condition. Clean Copy With Light Amount of Wear. 100% Guaranteed. Codice inventario libreria

Su questo libro:

Book ratings provided by Goodreads):
0 valutazione media
(0 valutazioni)

Riassunto: Të emigrosh do të thotë të shtegtosh kujtesa dhe të ardhme; lëvizjet në hapësirë janë më së pari lëvizje në kohë, ashtu si bagëtitë e imta që në të vërtetë shtegtojnë nga vera në dimër: ne ishim dhe jemi në një xhep të gjithësisë që zgjerohet e uritur për të dyja, kohën dhe hapësirën. Kësisoj një emigrant është prova më e gjallë se një vete mund të përpunojë ndryshimin që vjen nga më shumë se një jetë njerëzore. Mbi këto është ndërtuar dhe flet libri në prozë “Mëmëdhembje”.

From the Author: Janë tekstet e para te shkruara në rrjet që mbajnë vulën e komunikimit virtual e pa qëllime botimi - dhe nuk kam dashur t'ua heq atë ajër.

Le informazioni nella sezione "Su questo libro" possono far riferimento a edizioni diverse di questo titolo.

Dati bibliografici

Condizione libro: Used

I migliori risultati di ricerca su AbeBooks

1.

Cela, Shkelqim
ISBN 10: 1503110621 ISBN 13: 9781503110625
Nuovi Quantità: > 20
Print on Demand
Da
Books2Anywhere
(Fairford, GLOS, Regno Unito)
Valutazione libreria
[?]

Descrizione libro 2014. PAP. Condizione libro: New. New Book. Delivered from our UK warehouse in 3 to 5 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000. Codice libro della libreria IQ-9781503110625

Maggiori informazioni su questa libreria | Fare una domanda alla libreria

Compra nuovo
EUR 5,73
Convertire valuta

Aggiungere al carrello

Spese di spedizione: EUR 10,03
Da: Regno Unito a: U.S.A.
Destinazione, tempi e costi

2.

Cela, Shkelqim
ISBN 10: 1503110621 ISBN 13: 9781503110625
Nuovi Quantità: > 20
Print on Demand
Da
Pbshop
(Wood Dale, IL, U.S.A.)
Valutazione libreria
[?]

Descrizione libro 2014. PAP. Condizione libro: New. New Book. Shipped from US within 10 to 14 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000. Codice libro della libreria IQ-9781503110625

Maggiori informazioni su questa libreria | Fare una domanda alla libreria

Compra nuovo
EUR 5,33
Convertire valuta

Aggiungere al carrello

Spese di spedizione: EUR 3,42
In U.S.A.
Destinazione, tempi e costi

3.

Shkelqim Cela
Editore: Createspace, United States (2014)
ISBN 10: 1503110621 ISBN 13: 9781503110625
Nuovi Paperback Quantità: 10
Print on Demand
Da
The Book Depository US
(London, Regno Unito)
Valutazione libreria
[?]

Descrizione libro Createspace, United States, 2014. Paperback. Condizione libro: New. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****. Te emigrosh do te thote te shtegtosh kujtesa dhe te ardhme; levizjet ne hapesire jane me se pari levizje ne kohe, ashtu si bagetite e imta qe ne te vertete shtegtojne nga vera ne dimer: ne ishim dhe jemi ne nje xhep te gjithesise qe zgjerohet e uritur per te dyja, kohen dhe hapesiren. Kesisoj nje emigrant eshte prova me e gjalle se nje vete mund te perpunoje ndryshimin qe vjen nga me shume se nje jete njerezore. Mbi keto eshte ndertuar dhe flet libri ne proze Memedhembje. Codice libro della libreria APC9781503110625

Maggiori informazioni su questa libreria | Fare una domanda alla libreria

Compra nuovo
EUR 8,85
Convertire valuta

Aggiungere al carrello

Spese di spedizione: GRATIS
Da: Regno Unito a: U.S.A.
Destinazione, tempi e costi

4.

Shkelqim Cela
Editore: Createspace Independent Publishing Platform, United States (2014)
ISBN 10: 1503110621 ISBN 13: 9781503110625
Nuovi Paperback Quantità: 10
Print on Demand
Da
The Book Depository
(London, Regno Unito)
Valutazione libreria
[?]

Descrizione libro Createspace Independent Publishing Platform, United States, 2014. Paperback. Condizione libro: New. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****.Te emigrosh do te thote te shtegtosh kujtesa dhe te ardhme; levizjet ne hapesire jane me se pari levizje ne kohe, ashtu si bagetite e imta qe ne te vertete shtegtojne nga vera ne dimer: ne ishim dhe jemi ne nje xhep te gjithesise qe zgjerohet e uritur per te dyja, kohen dhe hapesiren. Kesisoj nje emigrant eshte prova me e gjalle se nje vete mund te perpunoje ndryshimin qe vjen nga me shume se nje jete njerezore. Mbi keto eshte ndertuar dhe flet libri ne proze Memedhembje. Codice libro della libreria APC9781503110625

Maggiori informazioni su questa libreria | Fare una domanda alla libreria

Compra nuovo
EUR 8,97
Convertire valuta

Aggiungere al carrello

Spese di spedizione: GRATIS
Da: Regno Unito a: U.S.A.
Destinazione, tempi e costi

5.

ISBN 10: 1503110621 ISBN 13: 9781503110625
Nuovi Quantità: > 20
Print on Demand
Da
BWB
(Valley Stream, NY, U.S.A.)
Valutazione libreria
[?]

Descrizione libro Condizione libro: New. This item is Print on Demand - Depending on your location, this item may ship from the US or UK. Codice libro della libreria POD_9781503110625

Maggiori informazioni su questa libreria | Fare una domanda alla libreria

Compra nuovo
EUR 10,20
Convertire valuta

Aggiungere al carrello

Spese di spedizione: GRATIS
In U.S.A.
Destinazione, tempi e costi

6.

Shkelqim Cela
Editore: CreateSpace Independent Publishing Platform
ISBN 10: 1503110621 ISBN 13: 9781503110625
Nuovi Paperback Quantità: 20
Print on Demand
Da
BuySomeBooks
(Las Vegas, NV, U.S.A.)
Valutazione libreria
[?]

Descrizione libro CreateSpace Independent Publishing Platform. Paperback. Condizione libro: New. This item is printed on demand. Paperback. 204 pages. Dimensions: 9.0in. x 6.0in. x 0.5in.T emigrosh do t thot t shtegtosh kujtesa dhe t ardhme; lvizjet n hapsir jan m s pari lvizje n koh, ashtu si t imtat q n t vrtet shtegtojn nga vera n dimr; ne ishim dhe jemi n nj xhep t gjithsis q zgjerohet e uritur pr t dyja, kohn dhe hapsirn, ksisoji nj emigrant sht prova m e gjall se nj vetje mund t prpunoj ndryshimin q vjen nga m shum se nj jet njerzore: mbi kto sht ndrtuar dhe ju flet libri me proza t shkurtra Mmdhembje. This item ships from La Vergne,TN. Paperback. Codice libro della libreria 9781503110625

Maggiori informazioni su questa libreria | Fare una domanda alla libreria

Compra nuovo
EUR 9,68
Convertire valuta

Aggiungere al carrello

Spese di spedizione: EUR 3,39
In U.S.A.
Destinazione, tempi e costi