Editore: Berlin. Der Morgen, 1987
ISBN 10: 3371011208 ISBN 13: 9783371011202
Da: Antiquariat Hentrich (Inhaber Jens Blaseio), Berlin, Germania
EUR 6,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello108 S. Orig.-Leder (grau). Vortititel fehlt, sonst gut. 10 x 6,7 cm. Miniaturbuchausgabe mit Illustrationen von Hans-Joachim Walch. [MK].
Editore: Insel, Leipzig, 1966
Da: Liwall Bücher und mehr, Halle, Germania
EUR 4,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello1.Aufl. 304 S. O.Leinen (schwarz) mit ill. SU 8° (SU geringe Randbeschädigungen; Name auf Vorsatz) Sprache: de.
Editore: Koninklijke Bibliotheek Albert I
ISBN 10: 9066370939 ISBN 13: 9789066370937
Da: Mooney's bookstore, Den Helder, Paesi Bassi
EUR 61,17
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCondizione: Very good.
Editore: Koninklijke Bibliotheek Albert I
ISBN 10: 9066370939 ISBN 13: 9789066370937
Da: Mooney's bookstore, Den Helder, Paesi Bassi
EUR 62,47
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCondizione: Very good.
Editore: Koninklijke Bibliotheek Albert I, 1993
ISBN 10: 9066370939 ISBN 13: 9789066370937
Da: Untje.com, Roeselare, Belgio
EUR 38,64
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloPaperback. Condizione: Very Good. Condizione sovraccoperta: Very good. Dutch Talrijke afbeeldingen, uitplooiende plaat. Gedrukt op kunstdrukpapier. 180 Bladz.groot 185x155mm. Stofomslag. Genaaid. Koninklijke Bibliotheek, Brussel, 1993. Zeer goede staat, als nieuw.
Editore: Jena Jena Göpferdt, 1791
Da: Zentralantiquariat Leipzig GmbH, Leipzig, Germania
EUR 18,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello16 S. RBr. Gebräunt u. braunfl. Sign. a. Tit. ADB XL, 656. - Karl Friedrich Walch (1734-1799), Jenenser Jurist. la.
Editore: Gottingae [Göttingen], Apud Joann. Christian Dieterich 1787, 1787
Da: Antiquariaat Pieter Judo (De Lezenaar), Hasselt, Belgio
Membro dell'associazione: ILAB
EUR 770,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello1 volume: xiv + 232 + 116pp.+ 19 engraved plates of which some folding, engraving at title page, hardcover (marbled boards "tree calf", spine in brown leather with title in gilt, minor defect at upper edge of spine), 23cm., text clean with few foxing, text in latin, very good condition, [CONTENT: HEYNE Chr.G., Praefatio (pp.i-xii), COMMENTATIONES PHYSICAE ET MATHEMATICAE ; DE HALLER A.: Commentatio De opii in corpus humanum efficacia (pp.1-16), MURRAY Jo.Andr.: Observationes in stirpes nonnullas novas vel rariores horti Botanici (pp.17-40 + 7pl.), WRISBERG Henr.Aug.: observationes anat. de quinto pare nervorum encephali etc. (pp.41-66 + 1pl.), BECKMANNI Jo.: Experimenta ligna tigendi ad opera tesselata quae adhibentur (pp.67-80), ERXLEBEN J.C.P.: Experimenta nonnulla Blackianam de aëre fixo doctrinam spectantia (pp.81-91), KAESTNER A.G.: Problematis Alhazeni analysis trigonometrica (pp.92-141 + 1pl.), MEISTER Alb.Lud.Frid.: Examen libellae hydrostaticae vulgaris (pp.142-209 + 3pl.) & LICHTENBERG G.C.: Enarratio observationum astronomicarum per a.1772 et 73, ad situm Hannoverae, Osnabrugi et Stadae determinandum inflitutarum (pp.210-232), COMMENTATIONES HISTORICAE ET PHILOLOGICAE; WALCH Chr.F. Franc.: Comm. De Sabaitis (pp.1-16), HEYNE Chr.G.: Etrusca antiquitas a commentitiis interpretamentis liberata (pp.17-47), GATTERER J.Ch.: Comm. De diplomatibus confirmationis (pp.48-105) & BUTTNER Chr. Wilh.: Comparatio et expositio alphabetorum omnium quotquot sunt populorum (pp.106-116 + 7 loose double-page plates)], W88351.
Editore: Gottingae [Göttingen] & Gothae, Apud Joann. Christian Dieterich 1772, 1772
Da: Antiquariaat Pieter Judo (De Lezenaar), Hasselt, Belgio
Membro dell'associazione: ILAB
EUR 660,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello1 volume: xiv [ii] + 199 + 176pp.+ 7 engraved folding plates out-of-text, engraving at title page, hardcover (marbled boards "tree calf", spine in brown leather with title in gilt), 23cm., some occasional foxing and browning, text in latin, good condition, [CONTENT: HEYNE: Praefatio, DE HALLER: Ad figuram nervorum cordis lateris sinistri Cl. Iuvenis discipuli sui divinatio (pp.1-13), VOGEL: De hodierno more examinandi aquas minerales nondum ab omnibus erroribus ac commentis repurgato (pp.14-26 + 1pl.), MURRAY J.A.: Commentatio naturam foliorum de arboribus cadentium expendens (pp.27-53), RICHTER: Observationes de Bronchotomia (pp.54-67), BECKMANN: Commentatio de reductione rerum fossilium ad genera naturalia protyporum (pp.68-103), WRISBERG: Dissertatio de membrana feotus pupillari (pp.104-116 + 1pl.), KAESTNER: Pinnarum quibus pila tundentia elevantur consideratio geometrica exhibit (pp.117-131 + 1pl.), ID.: Consideratio geometrica tignorum, vectis inflexi circumductu oscillantium (pp.132-157 + 2pl.), MEISTER: De veterum hydraulo (pp.158-199 + 2pl.), WALCH: De persequutionum christianorum romanarum caussis non solum politicis sed etiam religiosis (pp.3-39), HEYNE: De castoris epochis populorum Thalattokratisanton H.E. qui imperium maris tenuisse dicuntur commentatio (pp.40-71), MURRAY I.Ph.: De Britannia atque Hibernia saeculis a sexto inde ad decimum, litterarum domicilio commentatio (pp.72-148), HEYNE: Pietas societatis regiae scientiarum Gottingensis in Munchhusii viri immortalis. (pp.149-163), HEYNE: Pietas societatis regiae scientiarum Gottingensis in Burecardi Christiani de Behr. (pp.164-176)], W88366.
Editore: Gottingae [Göttingen], Apud Joann. Christian Dieterich 1773, 1773
Da: Antiquariaat Pieter Judo (De Lezenaar), Hasselt, Belgio
Membro dell'associazione: ILAB
EUR 660,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello1 volume: xxvi [ii] + 182 + 136pp.+ 10 engraved plates of which some folding, engraving at title page, hardcover (marbled boards "tree calf", spine in brown leather with title in gilt), 23cm., some occasional foxing and some browning, text in latin, good condition, [CONTENT: DE HALLER: De partibus corporis humani sentientibus et irritabilibus sermo tertius (pp.1-36), VOGEL: Experimenta circa partium salis ammoniaci constituentium proportionem (pp.37-49), ID.: De pulvere caementariis nonnullis usitato, tras vulgo dicto. commentatio chemico (pp.50-59), MURRAY: Observationes super stirpibus quibusdam recens inventis et rarioribus in horto academico institutae (pp.60-84 + 7pl.), RICHTER: Observationes de morbis sinuum frontalium (pp.85-94), BECKMANN: De reductione rerum fossilium ad genera naturalia protyporum pars secunda (pp.95-121), KAESTNER: De parallelo stella ob refractionem apparente, ad verum reducendo, et situ mutuo duarum stellarum, ob refractionem apparente, ad verum reducendo (pp.122-143 + 1pl.), MEISTER: De emendatiori scalae thermometri, inter puncta ex observationibus definita, interpolatione (pp.144-171 + 1pl.), WRISBERG: Dissertationis de vita foetuum humanorum diiudicanda pars I (pp.172-182), WALCH: De Romanorum in tolerandis diversis religionibus disciplina publica (pp.3-31), HEYNE: De Fabularum religionumque Graecarum ab Etrusca arte frequentatarum naturis et causis (pp.32-55), MURRAY: De coloniis Scandicis in insulis Britannicis, et maxime Hibernia (pp.56-128 + 1 folding genealogical table), HEYNE: Elogium Gerardi L.B. De Meermann (pp.129-136)], W88362.
Editore: Gottingae [Göttingen], Apud Joann. Christian Dieterich 1775, 1775
Da: Antiquariaat Pieter Judo (De Lezenaar), Hasselt, Belgio
Membro dell'associazione: ILAB
EUR 660,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello1 volume: xiv [ii] + 231 + 90 + 10pp.+ 14 engraved plates out-of-text of which some folding, engraving at title page, hardcover (marbled boards "tree calf", spine in brown leather with title in gilt), 23cm., some occasional foxing and some browning, text in latin, good condition, [CONTENT: HEYNE: Praefatio, DE HALLER: Genera, species et varietates cerealium. Sermo I (pp.1-23 + 1pl.), MURRAY: Descriptiones stirpium novarum et rariorum in horto botanico crescentium, cum animaadversionibus (pp.24-55 + 12pl.), RICHTER De opportuno herniotomiam peragendi tempore (pp.56-65), WRISBERG: De variolis quibus internae corporis humani partes contaminari dicuntur (pp.66-90), BECKMANN: Experimenta ceram candefaciendi vel dealbandi (pp.91-106), ERXLEBEN: Super purpura minerali observationes chemicae (pp.107-118), KAESTNER: De velocitate vectis inflexi (pp.119-140 + 1pl.), MEISTER: De optica veterum pictorum, sculptorum, architectorum, sapientia, ejusque specimine, Vitruviana columnarum per scamillos impares adjectione (pp.141-191), ID: De Pyramidum Aegyptiacarum fabrica et fine. Commentatio architectonica (pp.192-231), WALCH: De authentia librorum Irenaei adversus haereses (pp.1-36), HEYNE: Monumentorum Etruscae artis ad genera sua et tempora revocatorum illustratio. Specimen alterum idque recentiorum (pp.37-52), MURRAY: Antiquitates Septemtrionales et Britannicae atque Hibernicae inter se comparatae: commentatio altera de imperio civili studiisque humanitatis (pp.53-90), HEYNE: Elogium Rudolphi Augustini Vogel (pp.1-10)], W88363.
Editore: Gottingae [Göttingen], Typis Joann. Christ. Dieterich 1785, 1785
Da: Antiquariaat Pieter Judo (De Lezenaar), Hasselt, Belgio
Membro dell'associazione: ILAB
EUR 660,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello1 volume: xx + 86 + + 130 + 163 + 8 pp.+ 17 engraved plates in fine of which some folding, engraving at title page, hardcover (marbled boards "tree calf", spine in brown leather with title in gilt), 23cm., text clean and bright, very few foxing, text in latin, very good condition, [CONTENT: HEYNIUS C.G., Praefatio (pp.i-xviii), COMMENTATIONES PHYSICAE I: MURRAY Jo. Andr.: Descriptiones stirpitum (pp.1-17 + 5 pl.) & II: Observationes in sterpes quosdam (pp.18-40 + 6 pl.), III: GMELIN Jo. Frid.: De tinctura Antimonii ab ill. Theden commendata (pp.41-68), IV: WRISBERG Henr. Aug.: De membranarum ac involucrorum copr. Hum. continuatt. (pp.69-86), COMM. MATHEMATICAE I: KAESTNER Abr. Gotth., De corporibus polyedris data lege irregularibus (pp.1-51 + 2 pl.), II: id., De sectionibus solidorum, crystallorum structuram illustrantibus (pp.52-100 + 2 pl.), III: MEISTER Alb. Lud.: Utrum montium origo explicari possit per axis terrestris mutationem, commentatio secunda (pp.101-130 + 1 pl.), COMM. HISTORICAE ET PHILOLOGICAE I: GATTERER Jo. Chph.: De Herodoti ac Thucydidis Thracia. Commentatio tertia c. tab. geogr. (pp.1-80 + 1 pl.), II: WALCH Chr.: G.Fr. De ???S ??SO ??S ?????S??S ?? ???S ????S (pp.81-106), III: MEINERS Chph.: De M. Aurelii Antonini ingenio moribus et scriptis (pp.107-136), IV: HEYNE chr.Gottl.: De acte Homerica et de oppugnatione castrorum a Troianis facta (pp.137-163), & id., Elogium vezn. Walchii (pp.1-8)], W88350.