Editore: Bordeaux - 1979, 1979
Da: Sylvain Paré, Montolieu, Francia
Prima edizione
EUR 12,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloEd. Même et Autre, Bordeaux - 1979, in-4, broché, 72 pages, 1 des 400 exemplaires de l'édition originale sur Bouffant Edita Etat neuf, non coupé - Pour les envois hors de France, la tafication «livre & brochure» pour les frais de port a disparue.Les frais de port annoncés correspondent à une moyenne. Ils seront calculés au plus juste en fonction du poids de votre article.
Lingua: Slovacco
Editore: Slovensky spisovatel, 1988
Da: Bookbot, Prague, Repubblica Ceca
EUR 3,80
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloHardcover. Condizione: Fair. Verschmutzung / Wasserschaden; Leichte Kratzer / Abnutzungen / Druckstellen; Vergilbt / ausgeblichen. Kniha zachytava formou rozhovorov so znamym kosickym vytvarnikom Juliusom Jakobym obraz jeho zivota a diela.
EUR 3,80
Quantità: 2 disponibili
Aggiungi al carrelloHardcover. Condizione: As New. Leichte Kratzer / Abnutzungen / Druckstellen. Subjektivny autobiograficky text o dramatickych udalostiach z prvych dni SNP, ktorych bol autor svedkom aj aktivnym ucastnikom. V spomienkach a uvahach opisuje udalosti spred 60 rokov, ktore posudzuje z dnesneho pohladu. ,Ludsky faktor" vidi nielen v sebe ako v rozpravacovi, ale aj v tych, o ktorych rozprava, ked sa v nich cosi neovladatelne - nazvime to clovecinou - dostalo do konfliktu s konvenciami, pravidlami a zakonmi spolocnosti.
EUR 6,53
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloHardcover. Condizione: Fine. Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke; Gebrochener Buchrucken. V zapisniku z pozostalosti Alberta Marencina su denne zaznamy datovane od roku 1973 do roku 1996. Dominuju v nich uvahy o tvorbe, slobode, fantazii. ,.dielo nie je jedinym, ani hlavnym zmyslom tvorby tak ako testament ci pozostalost nie su hlavnym zmyslom zivota.". Casto sa v textoch vyskytuju najblizsi priatelia a ludia s podobnym osudom - Juraj Spitzer, Dominik Tatarka, Marian Vaross, Alexander Matuska, Juraj Mojzis a dalsi, s ktorymi vedie dialog, polemizuje s nimi, s ich nazormi. Texty zachytavaju obdobie normalizacie, kedy bol Marencin vyluceny zo strany a vyhodeny zo Slovenskeho filmu. Pise o svojich umeleckych nazoroch, vracia do rodiska, k vztahu s matkou a opakovane si kladie otazku ,kto som?". ,.Bol som daleko od domova u stryka, kde ma nik nepoznal. Spytali sa ma. Kto si? Odkial si? - a ja som musel vysvetlovat kto som a odkial som a vysvetlujuc to inym vysvetloval som to aj sebe samemu. Predstavoval som sa, nieco zavse zamlcal, nieco prikraslil . Za nieco sa hanbil, na nieco bol hrdy. Ano, stylizoval som sa, povedal by som dnes. Toho zakryvaneho bolo sprvoti strasne vela, ovela viac ako toho, co ma naplnalo hrdostou. Co vsetko som zakryval, zatajoval! Svoju lasku k mame, svoju nostalgiu - zatajoval som, ze sa mi strasne cnie za domovom, ze placem za mamou, ze peniaze, ktore mi dala na utracanie som si schovaval ako vzacnu pamiatku, ze doma hovorime inym dialektom a niekedy aj po madarsky .".
EUR 7,49
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloHardcover. Condizione: As New.
Editore: Bordeaux - 1984, 1984
Da: Sylvain Paré, Montolieu, Francia
EUR 10,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloEd. le castor astral, Bordeaux - 1984, collection "Même et Autre", pochette in-4, contenant onze planches Etat neuf - Pour les envois hors de France, la tafication «livre & brochure» pour les frais de port a disparue.Les frais de port annoncés correspondent à une moyenne. Ils seront calculés au plus juste en fonction du poids de votre article.
EUR 8,54
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloHardcover. Condizione: Fine. Leichte Kratzer / Abnutzungen / Druckstellen; Vergilbt / ausgeblichen.
EUR 9,29
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloHardcover. Condizione: Fine. Leichte Rillen / Abschurfungen / Risse / Knicke. Ilustracie: Albert Marencin. Foto Martin Marencin. Typografia: Albert Marencin ml. Doslov: Bohuslav Kovac.Nikdy a Navraty na Muran - autobiograficka kolaz, spomienky a uvahy, snove zaznamy, zivotopisne a memoarove texty, basne a prozy spisovatela, basnika, surrealistu, prekladatela a kolazistu, clena patafyzickeho kolegia Alberta Marencina, v ktorych sa vracia k otazkam ludskej slobody a umeleckej tvorivosti na pozadi svojej basnickej a kolazovej tvorby. Kniha je bohato ilustrovana autorovymi kolazami a fotografiami. Zatial, co v prvej casti (Nikdy) sa spomienky striedaju s basnami a surrealistickymi textami, druha cast (Navraty na Muran) obsahuje studie, eseje a uvahy o surrealistickom hnuti a jeho protagonistoch.
EUR 9,29
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloSaddle stitch. Condizione: Fine. Leichte Rillen / Abschürfungen / Risse / Knicke.
Editore: Bordeaux, Même et Autre, 1979
Da: Librairie Alain Pons, Pinsaguel, Francia
EUR 15,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCouverture souple. Condizione: Très bon. 290x200, 69 pages, 1 des 400 exemplaires numérotés, 75/400, intérieur comme neuf.
Lingua: Francese
Editore: MEME et AUTRE, Bordeaux, 1977
Da: biblio antiques, Vendoeuvres, Francia
EUR 40,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCouverture souple. Condizione: Bon. Condizione sovraccoperta: Bon. BARON KAROL (illustratore). L'instant de la vérité (images et histoires) MÊME ET AUTRE, 1977. 73 pages. Frontispice en noir et blanc. Quelques dessins en noir et blanc hors-texte. Couverture rempliée. Exemplaire n°212, tiré sur Bouffant 14S de Muller. Dessin de K. Baron. In-4 Broché. bon état. Couv. convenable protégée par papier cristal.
Editore: Les Editions du Céphalophore enteté & l'oeil qui voit
Da: Librairie Sheehy (Theologia Books), La Charite sur Loire, Francia
Prima edizione
EUR 15,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloNo Binding. Condizione: Très Bon État. CD disk. Un film - conversation (de 62') avec Albert Marencin, conçu, traduit et supervisé par Etienne Cornevin, réalisé par Alain & Wasthie Comte. Small leaflet in Slovakian. CD disk 0. Book.
Editore: Même et Autre, 1979
EUR 55,50
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCouverture souple. Condizione: bon. R200131416: 1979. In-8. Broché. Etat d'usage, Tâchée, Dos frotté, Mouillures. 69 pages, couverture contrepliée, nombreuses illustrations en noir et blanc hors texte - coins frottés, coiffes abimées, mouillures en tête de page de garde. . . . Classification Dewey : 91.41-Editions numérotées (tirages importants).
EUR 65,25
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCouverture souple. Condizione: bon. RO80037615: 1977. In-4. Broché. Très bon état, Couv. convenable, Dos satisfaisant, Non coupé. 73 pages. Frontispice en noir et blanc. Quelques dessins en noir et blanc hors-texte. Couverture rempliée. . . . Classification Dewey : 94.4-Editions numérotées.
EUR 65,25
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCouverture souple. Condizione: bon. ROD0116639: 1979. In-4. Broché. Bon état, Couv. convenable, Dos satisfaisant, Intérieur frais. 69 pages. Couverture contre-pliée. Quelques illustrations en noir et blanc dans texte. . . . Classification Dewey : 728.8-Château.
EUR 85,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCouverture souple. Condizione: bon. RO40128147: 1977. In-4. Broché. Bon état, Couv. convenable, Dos satisfaisant, Intérieur frais. 75 pages. Dessin en noir et blanc en frontispice. Illustré de nombreux dessins en noir et blanc hors texte. . . . Classification Dewey : 841-Poésie.
Editore: Praha/Prague: 1983, 1983
Da: °ART...on paper - 20th Century Art Books, Lugano, Svizzera
Membro dell'associazione: ILAB
Prima edizione
EUR 173,04
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloSoft cover. Condizione: Very Good. 1st Edition. Sm. 8° - 32pp - B/w reproductions. Published as exhibition Catalog participating: Karel Baron, Eva Svankmaierova, Martin Stejskal, Emila Medkova , Jan Svankmaier. Text in Czech language, signed in pencil by Jan Svankmaier. Original wrappers. In Very good condition.
Da: Antiquariat Neue Kritik, Frankfurt am Main, Germania
EUR 126,00
Quantità: 2 disponibili
Aggiungi al carrelloCondizione: Gut. 463 S. m. Illustrationen, 2 Lesebändchen. Text und Illustrationen rot und schwarz gedruckt. Schutzumschlag mit Einrissen und Fehlstelle, ansonsten schönes, sehr gut erhaltenes Exemplar. cs Gewicht in Gramm: 950 8°. OLeinen m. transparentem OU,