EUR 11,77
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloimo. Condizione: Very Good.
EUR 14,12
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloimo. Condizione: As New.
EUR 14,12
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloimo. Condizione: Very Good.
EUR 14,12
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloimo. Condizione: As New.
EUR 18,83
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloimo. Condizione: Very Good.
EUR 23,54
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloimo. Condizione: Very Good.
Editore: Häls, 1969
Da: antikvariat sacher, Malmö, SKÅNE, Svezia
EUR 32,95
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloinb. Condizione: Fine.
Editore: Liberforlag, 1982
ISBN 10: 9140039153 ISBN 13: 9789140039156
Da: Outta Shelves, Centuria, WI, U.S.A.
Prima edizione
Hardcover. Condizione: Near Fine. Condizione sovraccoperta: Very Good. First Edition. 455 pp, illus, text in Swedish. Bright red cloth is unblemished, corners all sharp, gilt lettering bright. DJ shows mild wear, chipping at top of spine, and minor blemishes. From my personal collection. This book is likely to require extra postage for overseas shipping which can be very high, so before ordering , contact me so that the postage rate can be agreed upon. ID# SBO.
Editore: Norstedts 1989 1989, 1989
Da: Rönnells Antikvariat AB, Stockholm, Svezia
EUR 13,65
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello282 s. Illustrerad. Förlagsband med skyddsomslag.
EUR 9,41
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloNorstedts, Stockholm 1989. 282 sidor. Förlagsband med skyddsomslag. Omslag med reva.
Editore: Bonniers 1971. 1971, 1971
Da: Rönnells Antikvariat AB, Stockholm, Svezia
EUR 15,53
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello496 s. Förlagsband.
EUR 9,41
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloAlbert Bonniers Förlag, Stockholm 1971. 495 sidor. Förlagsband med skyddsomslag. Omslag med nagg. Illustrerad.
Data di pubblicazione: 1987
Da: Antikvariat Röde Orm, Göteborg, Svezia
EUR 11,30
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloRabén & Sjögren, Stockholm 1987. Förlagets dekorerade pappband. 269 sidor. Illustrerad. Boken är i gott skick.
Data di pubblicazione: 1972
Da: Antikvariat Röde Orm, Göteborg, Svezia
EUR 14,12
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloBonniers, Stockholm 1972. Inbunden i ett klotband med skyddsomslag. 500 sid. Illustrerad. Boken är i mycket gott skick.
EUR 14,12
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloDrätselkammaren, Eslöv 1961. 310, [1] sidor. Häftad. Illustrerad. Gott skick.
Da: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Svezia
EUR 23,54
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloEslöv; Eslövs nya tryckeri, 1961. 21,5x15 cm. 310, (1, 1 blank) s. Illustrerad. Osignerat grönt halvfranskt band med titel- och författaretikett i rött resp. svart skinn, grått linne på pärmarna. Omslaget medbundet. Ryggen något blekt. Fint ex. Gåvotillskrift: "Biskop Anders Nygren med tacksamhet från Eslövs församling och dess kyrkoråd med anledning av orgelinvigningen i Västra Sallerup den 3/4 1965.".
Editore: Lund 1947., 1947
Da: Rönnells Antikvariat AB, Stockholm, Svezia
EUR 25,89
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloVIII, 454 s. Häftad. Interfolierat exemplar med enstaka anteckningar, även några enstaka i marginalen. Med dedikation från författaren till Gottfrid Carlsson.
Da: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Danimarca
EUR 10,34
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloPolitikens Forlag, København 1981. 479 sider. Illustreret i s/h og farver. Orig. helfableabind. Uden smudsomslag. * Supplementsbind til Politikens Danmarks Historie.
Da: Antiquaria Bok & Bildantikvariat AB, Göteborg, Svezia
EUR 12,43
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloBonniers 1972. Senare tusende. 500 s. Illustrerad. Originalklotband med nött och naggat skyddsomslag. Ett par revor i skyddsomslaget. 22 x 14 cm.[#\116106].
Da: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Danimarca
EUR 13,78
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloGleerups/Ejnar Munksgaard, Lund & København 1947. 454 sider. Illustrationer i s/h. Heftet med orig. omslag. Omslaget noget plettet. Navne på indersiden af foromslaget. * With a summary in English. The church of Scania - in the Middle Ages seat of the Danish archbishop - through the Reformation period.
Da: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Danimarca
EUR 13,78
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloPolitikens Forlag, København 1981. 479 sider. Illustreret i s/h og farver. Orig. helfableabind med smudsomslag. Smudsomslag med lette brugsspor, ellers velholdt eksemplar. * Supplementsbind til Politikens Danmarks Historie.
Da: Antiquaria Bok & Bildantikvariat AB, Göteborg, Svezia
EUR 14,50
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloHistorik med anledning av Eslövs femtioåriga tillvaro som stad. Eslövs stads drätselkammare. Eslöv 1960. 311 s. Illustrerad. Senare, enkelt klotband. Kantskada vid pärmarnas nedre kant. 21 x 15 cm.[#\24692].
EUR 23,54
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloC. W. K. Gleerups Förlag, Lund 1953. 579 sidor, häftad. Gott skick. (Skånsk senmedeltid och renässans 7).
Da: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Danimarca
EUR 24,12
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloSignum, Stockholm 1977. 351 sider. Illustreret i s/h. Orig. papbind med smudsomslag.
Editore: Stadsfullmäktige i Hälsingborg 1979 1979, 1979
Da: Rönnells Antikvariat AB, Stockholm, Svezia
EUR 48,96
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello28,5x20 cm. 398; 465; 362 s. Ill. Häftade, ouppskurna. 4,3 kilos / 9,3 lb.