Malinowski antoni (21 risultati)
Altre immaginiEditore: Gimpel Fils 1997
- Brossura
- Prima edizione
Da: Roe and Moore, London, , Regno UnitoRoe and Moore
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Usato - Molto buono
EUR 17,90
EUR 13,32 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Soft cover. Condizione: Very Good. 1st Edition. Small folio. Exhibition catalogue. Card folder containing 5 loose sheets ,5 colour 3 black and white illustrations, plus 3 post cards. Exhibition list. In very good condition. Size 30 x 22cm (12 x 8.5 inches). Antoni Malinowski (illustratore).
Lingua: Tedesco
Editore: SOAK Druck und Verlags GmbH, Hannover 1993
Da: Antiquariat Alexander Kunz, Köln, , GermaniaAntiquariat Alexander Kunz
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Usato
EUR 14,00
EUR 9,95 spedizioneSpedito da Germania a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
1. Auflage. 48 Seiten. OBr., 24 x 17,9 cm, 48 S., mit zahlreichen, teils farbigen Abb.; sehr gut erhaltenes Exemplar. Von dem Künstler Christian Hasucha auf dem Titelblatt mit Widmung, Datierung und Signatur versehen.

Editore: Langenhagen 1993. 48 Seiten. 1993
- Brossura
Da: Antiquariat Bernd Preßler, Ahnatal Weimar, , GermaniaAntiquariat Bernd Preßler
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Usato
EUR 7,04
EUR 29,00 spedizioneSpedito da Germania a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Teils farbige Abbildungen. Kanten berieben, innen gut, Softcover / Original kartoniert. Kein Versand aufgrund von EPR Regelungen in EU-Länder außerhalb Deutschlands. No shipping to EU countries outside of Germany due to EPR regulations.
Editore: Dulwich Picture Gallery 2009
- Brossura
Da: Anybook.com, Lincoln, Regno UnitoAnybook.com
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato - Buono
EUR 27,13
EUR 15,75 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Condizione: Good. This is an ex-library book and may have the usual library/used-book markings inside.This book has soft covers. In good all round condition. Please note the Image in this listing is a stock photo and may not match the covers of the actual item,300grams, ISBN.
Antoni Malinowski, Karin Sander, Christian Hasucha : vor ort - Langenhagen 1993. Kunst in städtischen Situationen
Malinowski, Antoni; Sander, Karin; Hasucha, Christian / Schul- und Kulturamt der Stadt Langenhagen (Hrsg.)
Editore: SOAK,, Hannover, 1993
Da: Antiquariat Tode, Berlin, , GermaniaAntiquariat Tode
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato
EUR 20,00
EUR 17,00 spedizioneSpedito da Germania a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
18 x 24 cm, 48 S., reich illustriert, Einband an den Ecken und Rändern leicht berieben/bestoßen, hinterer Einbanddeckel mit kleinem Fleck, sonst gutes Exemplar.

Editore: -Gimpel Fils - 2004
Da: Paul Brown, Ramsgate, , Regno UnitoPaul Brown
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Usato
EUR 13,43
EUR 28,03 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Exhibition catalogue. 210x295mm stapled catalogue. unpaginated. Illustrated in 8 colour plates with tissue guards. Card covers. Very good indeed. We are specialists in Catalogues: Exhibitions, Auctions, Collections, etc., with a picture of the cover available on request. All items are as described and dispatched within 36 hours…in a secure package. We are professional booksellers with 30 years experience and a real-life bookshop. You may order with confidence.
Altre immaginiLingua: Polacco
Editore: Warszawa: Panstwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979 1979
Da: POLIART Beata Kalke, Tworog, , PoloniaPOLIART Beata Kalke
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato
EUR 24,22
EUR 15,50 spedizioneSpedito da Polonia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Oprawa wydawnicza kartonowa. @ Cover design and illustrations / Projekt okladki i ilustracje: Projekt okladki Romana Freudenreich; @ Blurb / Notka wydawnicza: Warszawa: Panstwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 20 cm; @ Circulation / Naklad: 1380; @ Weight / Waga: 340; @ Pages / Strony: 391, […1]s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: ilustratorzy graficy Freudenreich Romana, nauka filozofia / , science philosophy / , Wissenschaft Philosophie; Oprawa bardzo nieznacznie poplamiona i uszkodzona. Pozycja w ladnym stanie. Projekt okladki Romana Freudenreich (illustratore).
Altre immagini- Rilegato
Da: A.G.Colven (Books), LLANDYSUL, , Regno UnitoA.G.Colven (Books)
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato - Molto buono
EUR 101,41
EUR 34,75 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Hardcover. Condizione: Very Good. Limited Edition. Very good grey/green cloth with blind stamped title to front. Limited edition of 200 copies, this being number 10. Please contact me direct for more information and accurate shipping costs.

Projekt kosciola w Krynicy, wykonany przez inzéniera Wl. Klugera. (1074)
Aleksander Malinowski albo Antoni Musialowski wg Wl. Klugera
- Stampa artistica
Da: POLIART Beata Kalke, Tworog, , PoloniaPOLIART Beata Kalke
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato
EUR 21,80
EUR 15,50 spedizioneSpedito da Polonia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
@ Type / Typ: rycina; @ Reference / Haslo: Krynica-Zdroj; @ Administrative affiliation / Przyn. adm.: powiat Nowy Sacz wojewodztwo malopolskie (nowosadeckie) gmina Krynica-Zdroj; @ Signature / Sygnatura: Rycina sygnowana na plycie: "A. M."; @ Technique / Technika: drzeworyt sztorcowy na papierze; @ Format: 241x169 mm; @ Dating /… Datowanie: 1882; @ Origin / Pochodzenie: Z: Tygodnik Ilustrowany nr 342 z 15.07.1882 s. 45; @ Information about an Author / Inf o autorze: 1) A. Malinowski (1855 Warszawa - 9.02.1917 Warszawa) ceniony i plodny warszawski drzeworytnik czynny w latach ok. 1870-1888, drzeworytnictwa uczyl sie w drzeworytni "Klosow"; rytujacy glownie dla "Klosow" (1879-1888) i "Tygodnika Ilustrowanego" (ca 1870-1876, nadto 1882, 1884, 1886) oraz wydawnictw ksiazkowych (w tym "Willanow. Album widokow i pamiatek" Warszawa 1877), ostatnia znana praca w: Klosy nr 1182 z 23.02.1888 s. 125; zob. obszerny biogram w SAP t. 5 s. 305.2) A. Musialowski warszawski drzeworytnik czynny w latach 1881-1889, zwiazany z "Klosami" w 1881 i nastepnie z "Tygodnikiem Ilustrowanym" w latach 1882-1889 (tu byl autorem ponad 30 prac); zob. SAP t. 5 s. 677 (pomija aktywnosc dla "Klosow") i Rudniewska (Slownik) ss. 87-88.; @ Literature / Literatura: Grajewski 1972 nie notuje; @ Comments / Uwagi: Zachowana cala karta oraz anonimowy tekst w kserokopii. // Mozliwe autorstwo A. Malinowskiego albo A. Musialowskiego.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: architektura koscioly, varia uzdrowiska / Architektur Kirchen / Kirche, Varia Bäder / Bad / architecture churches / church, varia resorts / resort / Holzschnitt Holzstich / wood-engraving woodcut; Rycina w stanie dostatecznym, znaczne podklejone przedarcie w kompozycji oraz na lewym marginesie karty, liczne slabe plamy.

Da: ANTIQUARIAT Franke BRUDDENBOOKS, Lübeck, , GermaniaANTIQUARIAT Franke BRUDDENBOOKS
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato - Ottimo
EUR 25,00
EUR 17,02 spedizioneSpedito da Germania a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Gr.8° gebunden. Condizione: Sehr gut. 48 S. zahlr. Abb. das Buch ist in sehr gutem Zustand, ISBN: 3882091541 Wir senden umgehend mit beiliegender MwSt.Rechnung. Sprache: Deutsch Gewicht in Gramm: 208.

- Rilegato
Da: Widney Manor Books, solihull, MIDLA, Regno UnitoWidney Manor Books
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato - Molto buono
EUR 131,24
EUR 23,17 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Hardcover. Condizione: Very Good. Book is in very good condition. Limited edition this being number 46 of 200. 136pp with colour and b/w photographs and illustrations.
Altre immagini- Stampa artistica
Da: POLIART Beata Kalke, Tworog, , PoloniaPOLIART Beata Kalke
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato
EUR 33,91
EUR 15,50 spedizioneSpedito da Polonia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
@ Type / Typ: rycina; @ Reference / Haslo: Kamczatka / ????????; @ Administrative affiliation / Przyn. adm.: Rosja; @ Cycle / Cykl: Cykl: "Pamiatki historyczne na Kamczatce."; @ Signature / Sygnatura: Rycina sygnowana na plycie w lewym dolnym rogu kompozycji: "AM"; @ Technique / Technika: drzeworyt sztorcowy na papierze; @ Forma…t: 144x97 mm; @ Dating / Datowanie: 1886; @ Origin / Pochodzenie: Z: Tygodnik Ilustrowany nr 174 (1386) z 1.05.1886 s. 284; @ Information about an Author / Inf o autorze: 1) Aleksander Malinowski (1855-1917) warszawski drzeworytnik czynny w latach 1870-1888, rytujacy glownie dla "Klosow" i "Tygodnika Ilustrowanego"; zob. obszerny biogram SAP t. 5 s. 305.2) Antoni Musialowski warszawski drzeworytnik czynny w latach 1881-1889, zwiazany z "Klosami" w 1881 i nastepnie z "Tygodnikiem Ilustrowanym" w latach 1882-1889 (tu byl autorem ponad 30 prac); zob. SAP t. 5 s. 677 i Rudniewska (Slownik) ss. 87-88.; @ Literature / Literatura: Grajewski 1972 nie notuje; @ Comments / Uwagi: Zachowana cala karta oraz obszerny tekst w kserokopii autorstwa Ignacego Radzinskiego, spis tresci polrocznika oraz zachowany tekst nie podaja autorstwa rysunku wedlug ktorego wykonano rycine. // Mozna domniemywac, ze artykul Ignacego Radzinskiego (1843-1920) powstal w oparciu o materialy przekazane przez Benedykta Dybowskiego tak jak to sie stalo przy jego pracy "Slowniki narzeczy ludow kamczackich" t. 1-5 (Krakow 1891-1894); zob. biogram I. Radzinskiego w Polskim slowniku biograficznym (PSB) t. 29 s. 707.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: architektura pomniki / Architektur Denkmäler / Denkmal / architecture monuments, statues / monument, statue / Holzschnitt Holzstich / wood-engraving woodcut; Rycina w ladnym stanie, nieznaczny slad starego poziomego zlozenia karty praktycznie widoczny tylko na marginesach karty.

- Stampa artistica
Da: POLIART Beata Kalke, Tworog, , PoloniaPOLIART Beata Kalke
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato
EUR 36,33
EUR 15,50 spedizioneSpedito da Polonia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Condizione: Pozycja w ladnym stanie. @ Type / Typ: rycina; @ Reference / Haslo: Warszawa (Bielany) / Marianna Brühlowa zd. Potocka; @ Administrative affiliation / Przyn. adm.: wojewodztwo mazowieckie (warszawskie); @ Signature / Sygnatura: Rycina sygnowana na plycie w lewym dolnym rogu kompozycji: "AM"; @ Technique / Technika: d…rzeworyt sztorcowy na papierze; @ Format: 146x92 mm (kompozycja); @ Dating / Datowanie: 1886; @ Origin / Pochodzenie: Z: Tygodnik Ilustrowany nr 174 (1386) z 1.05.1886 s. 288; @ Information about an Author / Inf o autorze: 1) Antoni Musialowski warszawski drzeworytnik czynny w latach 1881-1889, zwiazany z "Klosami" w 1881 i nastepnie z "Tygodnikiem Ilustrowanym" w latach 1882-1889 (tu byl autorem ponad 30 prac); zob. SAP t. 5 s. 677 i Rudniewska (Slownik) ss. 87-88.2) Aleksander Malinowski (1855-1917) warszawski drzeworytnik czynny w latach 1870-1888, rytujacy glownie dla "Klosow" i "Tygodnika Ilustrowanego"; zob. obszerny biogram w SAP t. 5 s. 305; @ Literature / Literatura: Grajewski 1972 nie notuje; @ Comments / Uwagi: Zachowana cala karta wraz z tekstem sygnowanym pseudonimem: "J. I. St." (SPPP nie rozwiazuje tego pseudonimu). // - Marianna Brühlowa (zm. 23.11.1782) corka Ignacego Potockiego, zona Jerzego Sollohuba, po jego smierci w 1780 poslubila generala artylerii koronnej Alojzego Fryderyka Brühla (1739-1793); @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: architektura klasztory koscioly pomniki / Architektur Denkmäler / Denkmal Kirchen / Kirche Kloster / architecture churches / church monasteries / convents / monastery / convent monuments, statues / monument, statue / Holzschnitt Holzstich / wood-engraving woodcut.

Dzwonnica w Nieswiezu, budowana w 1593 r. przy kosciele farnym. Fundacya Radziwillowska. Rysowal na miejscu Wlad. Guminski. 994
Aleksander Malinowski albo Antoni Musialowski wg Wladyslawa Guminskiego
- Stampa artistica
Da: POLIART Beata Kalke, Tworog, , PoloniaPOLIART Beata Kalke
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato
EUR 36,33
EUR 15,50 spedizioneSpedito da Polonia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
@ Type / Typ: rycina; @ Reference / Haslo: Nieswiez / ?????? / ??????; @ Administrative affiliation / Przyn. adm.: Kresy - powiat Nieswiez wojewodztwo nowogrodzkie (Bialorus); @ Signature / Sygnatura: Rycina sygnowana na plycie u dolu kompozycji: w lewym rogu "A.M." i w prawym rogu "WL. GUMINSKI"; @ Technique / Technika: drzewor…yt sztorcowy na papierze; @ Format: 152x121 mm (kompozycja); @ Dating / Datowanie: 1882; @ Origin / Pochodzenie: Z: Tygodnik Ilustrowany nr 328 z 8.04.1882 s. 224; @ Information about an Author / Inf o autorze: - Antoni Musialowski warszawski drzeworytnik czynny w latach 1881-1889, zwiazany z "Klosami" w 1881 i nastepnie z "Tygodnikiem Ilustrowanym" w latach 1882-1889 (tu byl autorem ponad 30 prac); zob. SAP t. 5 s. 677 (pomija aktywnosc dla "Klosow") i Rudniewska (Slownik) ss. 87-88.- Aleksander Malinowski (1855 Warszawa - 9.02.1917 Warszawa) ceniony i plodny warszawski drzeworytnik czynny w latach ok. 1870-1888, drzeworytnictwa uczyl sie w drzeworytni "Klosow"; rytujacy glownie dla "Klosow" (1879-1888) i "Tygodnika Ilustrowanego" (ca 1870-1876, nadto 1882, 1884, 1886) oraz wydawnictw ksiazkowych (w tym "Willanow. Album widokow i pamiatek" Warszawa 1877), ostatnia znana praca w: Klosy nr 1182 z 23.02.1888 s. 125; zob. obszerny biogram w SAP t. 5 s. 305.; @ Literature / Literatura: Grajewski 1972 poz. 23181; @ Comments / Uwagi: Zachowana cala karta. Rycina bez artykulu - rycinie nie towarzyszyl tekst w numerze. Mozliwe autorstwo Antoniego Musialowskiego albo Aleksandra Malinowskiego; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: architektura dzwonnice / Architektur Glockentürme / Glockenturm / architecture belfries / belfry / Holzschnitt Holzstich / wood-engraving woodcut; Pozycja w bardzo ladnym stanie, kompozycja bez wad, bardzo nieznaczne plamy na marginesach karty.

- Brossura
Da: Bücher bei den 7 Bergen, Sibbesse, GermaniaBücher bei den 7 Bergen
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato - Molto buono
EUR 10,50
EUR 89,00 spedizioneSpedito da Germania a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Broschiert. Condizione: Gut. 48 S., gr. 8°, Abb. Guter Zustand. ED1240 Sprache: Deutsch Gewicht in Gramm: 440.
Editore: Camden Arts centre 1999
- Brossura
- Prima edizione
Da: Burley Fisher Books, London, , Regno UnitoBurley Fisher Books
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Usato - Molto buono
EUR 119,31
EUR 34,75 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Soft cover. Condizione: Very Good. No Jacket. 1st Edition. Produced to accompany a retrospective of the sculptures and prints of Lim two years after her death at the camden Arts centre. Illustrative plates in Colour and B&W. Very good condition, contents clean, one mark on the spine.

Projekt kosciola w Krynicy, wykonany przez inzéniera Wl. Klugera (1074)
Aleksander Malinowski albo Antoni Musialowski wg Wl. Klugera
- Stampa artistica
Da: POLIART Beata Kalke, Tworog, , PoloniaPOLIART Beata Kalke
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato
EUR 60,55
EUR 15,50 spedizioneSpedito da Polonia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
@ Type / Typ: rycina; @ Reference / Haslo: Krynica-Zdroj; @ Administrative affiliation / Przyn. adm.: powiat Nowy Sacz wojewodztwo malopolskie (nowosadeckie) gmina Krynica-Zdroj; @ Signature / Sygnatura: Rycina sygnowana na plycie w lewym dolnym rogu kompozycji: "A M"; @ Technique / Technika: drzeworyt sztorcowy na papierze; @ F…ormat: 241x169 mm (kompozycja); @ Dating / Datowanie: 1882; @ Origin / Pochodzenie: Z: Tygodnik Ilustrowany nr 342 z 15.07.1882 s. 45; @ Information about an Author / Inf o autorze: 1) Aleksander Malinowski (1855 Warszawa - 9.02.1917 Warszawa) ceniony i plodny warszawski drzeworytnik czynny w latach ok. 1870-1888, drzeworytnictwa uczyl sie w drzeworytni "Klosow"; rytujacy glownie dla "Klosow" (1879-1888) i "Tygodnika Ilustrowanego" (ca 1870-1876, nadto 1882, 1884, 1886) oraz wydawnictw ksiazkowych (w tym "Willanow. Album widokow i pamiatek" Warszawa 1877), ostatnia znana praca w: Klosy nr 1182 z 23.02.1888 s. 125; zob. obszerny biogram w SAP t. 5 s. 305.2) Antoni Musialowski warszawski drzeworytnik czynny w latach 1881-1889, zwiazany z "Klosami" w 1881 i nastepnie z "Tygodnikiem Ilustrowanym" w latach 1882-1889 (tu byl autorem ponad 30 prac); zob. SAP t. 5 s. 677 (pomija aktywnosc dla "Klosow") i Rudniewska (Slownik) ss. 87-88; @ Literature / Literatura: Grajewski 1972 nie notuje; @ Comments / Uwagi: Zachowana cala karta oraz anonimowy tekst w kserokopii. Spis tresci polrocznika nie podaje autora tekstu. // Mozliwe autorstwo A. Malinowskiego albo A. Musialowskiego. Co do Wl. Klugera zob. Loza 1954 s. 147, ktory podaje tylko: "Kluger. W 1882 budowal kosciol w Krynicy. Zrodla. Kalendarz krakowski J. Czecha, 1883, s. 126."; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: architektura koscioly / Architektur Kirchen / Kirche / architecture churches / church / Holzschnitt Holzstich / wood-engraving woodcut; Pozycja w bardzo ladnym stanie, bardzo nieznaczne pofaldowania marginesow karty (karta po konserwacji).

Nowo otwarty dnia 25 listopada 1880 roku w Warszawie "Teatr Maly". Scena z Lobzowian, komedio-opery Wl. Anczyca, przedstawionej w dzien otwarcia Teatru Malego. (5859) / "NOWO OTWARTY DNIA 25 LISTOPADA 1880 ROKU W WARSZAWIE "TEATR MALY". Scena z Lobzowian, komedyo-opery Wl. Anczyca, przedstawionéj w dzien otwarcia Teatru Malego. (5859)"
Antoni Musialowski (albo Aleksander Malinowski) i Jan Telakowski wg Ksawerego Pillatiego
- Stampa artistica
Da: POLIART Beata Kalke, Tworog, , PoloniaPOLIART Beata Kalke
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato
EUR 60,55
EUR 15,50 spedizioneSpedito da Polonia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
@ Type / Typ: rycina; @ Reference / Haslo: Warszawa-teatry; @ Administrative affiliation / Przyn. adm.: wojewodztwo mazowieckie (warszawskie); @ Signature / Sygnatura: Rycina sygnowana na plycie w lewym dolnym rogu kompozycji: "AM. J.T"; @ Technique / Technika: drzeworyt sztorcowy na papierze; @ Format: 210x283 mm (kompozycja);…@ Dating / Datowanie: 1881; @ Origin / Pochodzenie: Z: Klosy nr 813 z 27.01.1881 s. 52; @ Information about an Author / Inf o autorze: 1) Antoni Musialowski warszawski drzeworytnik czynny w latach 1881-1889, zwiazany z "Klosami" w 1881 i nastepnie z "Tygodnikiem Ilustrowanym" w latach 1882-1889 (tu byl autorem ponad 30 prac); zob. SAP t. 5 s. 677 i Rudniewska (Slownik) ss. 87-88.2) Aleksander Malinowski (1855-1917) warszawski drzeworytnik czynny w latach 1870-1888, rytujacy glownie dla "Klosow" i "Tygodnika Ilustrowanego"; zob. obszerny biogram SAP t. 5 s. 305.3) Jan Telakowski warszawski drzeworytnik czynny w latach ca 1875-1881 rytujacy przede wszystkim dla "Klosow", a takze "Tygodnika Ilustrowanego"; zob. Opalek 1949 s. 67, Rudniewska (Slownik) s. 133 wraz z Rudniewska 1993; @ Literature / Literatura: Grajewski 1972 poz. 12672; @ Comments / Uwagi: Zachowana cala karta oraz tekst sygnowany pseudonimem: "g." autorstwa Mariana Gawalewicza; zob. SPPP t. 1 s. 572. // Wnetrze Teatru Malego. Scena z z dramatu "Lobzowianie. Obrazek dramatyczny w 1 akcie" Wladyslawa Ludwika Anczyca, premiera 25.11.1880; Simon t. 1 s. 9-10 nie notuje w poz. 6. // Teatr Maly - teatr Warszawskich Teatrow Rzadowych (WTR), siedziba zespolow Operetki i Farsy, otwarty 25.11.1880 przy ul. Danilowiczowskiej, w 1889 przebudowany, zamkniety 1900, zas zespol przeniosl sie do Teatru Nowosci; zob. Encyklopedia Warszawy s. 671; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: architektura teatry, kultura teatr / Architektur Theater, Kultur Theater / architecture theatres / theatre, culture theatre / Holzschnitt Holzstich / wood-engraving woodcut; Pozycja w bardzo ladnym stanie (karta po konserwacji).
Altre immagini- Stampa artistica
Da: POLIART Beata Kalke, Tworog, , PoloniaPOLIART Beata Kalke
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato
EUR 72,66
EUR 15,50 spedizioneSpedito da Polonia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Condizione: Pozycja w bardzo ladnym stanie. @ Type / Typ: zestaw 2 rycin; @ Reference / Haslo: Brzeg / Brieg; @ Administrative affiliation / Przyn. adm.: powiat Brzeg wojewodztwo opolskie (opolskie); @ Signature / Sygnatura: Rycina 1) sygnowana na plycie w lewym dolnym rogu kompozycji: "AM"; rycina 2) niesygnowana; @ Technique /… Technika: drzeworyty sztorcowe na papierze; @ Format: 1) 170x121 mm (kompozycja); 2) 120x170 mm (kompozycja); @ Dating / Datowanie: 1884; @ Origin / Pochodzenie: Z: Tygodnik Ilustrowany nr 81 (1293) z 19.07.1884 s. 48; @ Information about an Author / Inf o autorze: 1) Antoni Musialowski warszawski drzeworytnik czynny w latach 1881-1889, zwiazany z "Klosami" w 1881 i nastepnie z "Tygodnikiem Ilustrowanym" w latach 1882-1889 (tu byl autorem ponad 30 prac); zob. SAP t. 5 s. 677 (pomija aktywnosc dla "Klosow") i Rudniewska (Slownik) ss. 87-88.2) Aleksander Malinowski (1855 Warszawa - 9.02.1917 Warszawa) ceniony i plodny warszawski drzeworytnik czynny w latach ok. 1870-1888, drzeworytnictwa uczyl sie w drzeworytni "Klosow"; rytujacy glownie dla "Klosow" (1879-1888) i "Tygodnika Ilustrowanego" (ca 1870-1876, nadto 1882, 1884, 1886) oraz wydawnictw ksiazkowych (w tym "Willanow. Album widokow i pamiatek" Warszawa 1877), ostatnia znana praca w: Klosy nr 1182 z 23.02.1888 s. 125; zob. obszerny biogram w SAP t. 5 s. 305; @ Literature / Literatura: Grajewski 1972 poz. 21336; 21334; @ Comments / Uwagi: Zachowane cale karty wraz z obszernym tekstem Wladyslawa Wicherkiewicza. Spis tresci polrocznika nie podaje nazwiska autora rysunkow wedlug ktorego wykonano ryciny. // Zamek renesansowy wznoszony etapowo od konca XIII w., gruntowna przebudowa renesansowa 1544-1595, opuszczony od 1675, restaurowany 1966-1980. Wieza bramna z portalem i dekoracja elewacji 1554; zob. Atlas zabytkow s. 365 z ilustracja; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: architektura koscioly zamki / Architektur Burgen / Burg Kirchen / Kirche / architecture castles / castle churches / church / Holzschnitt Holzstich / wood-engraving woodcut.
Da: Antiquariat Bernard Richter, Baden-Baden, , GermaniaAntiquariat Bernard Richter
Contatta il venditoreVenditore con 2 stelleCondizione: Usato
EUR 18,00
EUR 85,00 spedizioneSpedito da Germania a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
48 S. Mit zahlr. Abb. Gr.8vo. OKartoniert. Langenhagen, Schul- und Kulturamt 1993.
Altre immagini[1] "Pomnik Berynga. (823)"; [2] "Brzoza Clarka. (845)"; [3] "Pomnik La Pérouse'a. (824)"
1) Aleksander Malinowski albo Antoni Musialowski; 2) Wladyslaw Klejn; 3) Julia Krajewska
- Stampa artistica
Da: POLIART Beata Kalke, Tworog, , PoloniaPOLIART Beata Kalke
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato
EUR 108,99
EUR 15,50 spedizioneSpedito da Polonia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
@ Type / Typ: trzy ryciny na trzech kartach; @ Reference / Haslo: Kamczatka / ???????? / Vitus Jonassen Bering (1681-1741) zeglarz i odkrywca pochodzenia dunskiego w sluzbie rosyjskiej; @ Administrative affiliation / Przyn. adm.: polonica - Rosja; @ Cycle / Cykl: Cykl: "Pamiatki historyczne na Kamczatce."; @ Signature / Sygnatur…a: Ryciny sygnowane na plycie: 1) w lewym dolnym rogu kompozycji: "AM"; 2) w lewym dolnym rogu juz poza kompozycja: "WLAD: KLEJNE"; 3) w prawym dolnym rogu kompozycji: "JULIA KRAJEWSKA."; @ Technique / Technika: drzeworyty sztorcowe na papierze; @ Format: 1)144x97 mm (kompozycja); 2) 145x195 mm (kompozycja); 3) 215x166 mm (kompozycja); @ Dating / Datowanie: 1886; @ Origin / Pochodzenie: Z: Tygodnik Ilustrowany: 1) nr 174 (1386) z 1.05.1886 s. 284; 2) nr 176 (1388) z 15.05.1886 s. 308; 3) nr 178 (1390) z 29.05.1886 s. 348; @ Information about an Author / Inf o autorze: 1) Aleksander Malinowski (1855-1917) warszawski drzeworytnik czynny w latach 1870-1888, rytujacy glownie dla "Klosow" i "Tygodnika Ilustrowanego"; zob. obszerny biogram SAP t. 5 s. 305.2) Antoni Musialowski warszawski drzeworytnik czynny w latach 1881-1889, zwiazany z "Klosami" w 1881 i nastepnie z "Tygodnikiem Ilustrowanym" w latach 1882-1889 (tu byl autorem ponad 30 prac); zob. SAP t. 5 s. 677 i Rudniewska (Slownik) ss. 87-88.3) Wladyslaw Klejn (Klein, Klejne) (1871 - po 1925) warszawski drzeworytnik czynny w latach 1885-1909 rytujacy dla "Tygodnika Ilustrowanego", uczyl sie w warszawskiej Klasie Rysunkowej oraz w drzeworytni ww. pisma pod kierunkiem Jozefa Holewinskiego, wybitny drzeworytnik wielokrotnie nagradzany w kraju i za granica; zob. SAP t. 4 ss. 8-9 i Rudniewska (Slownik) ss. 62-63.4) Julia Krajewska drzeworytniczka czynna w latach 1884-1888, rytowala glownie dla "Tygodnika Ilustrowanego"; zob. SAP t. 4 ss. 233-234; @ Literature / Literatura: Grajewski 1972 nie notuje; @ Comments / Uwagi: Zachowane cale karty oraz obszerny tekst w kserokopii autorstwa Ignacego Radzinskiego, spis tresci polrocznika oraz zachowany tekst nie podaja autorstwa rysunkow wedlug ktorych wykonano ryciny. // Mozna domniemywac, ze artykul Ignacego Radzinskiego (1843-1920) powstal w oparciu o materialy przekazane przez Benedykta Dybowskiego tak jak to sie stalo przy jego pracy "Slowniki narzeczy ludow kamczackich" t. 1-5 (Krakow 1891-1894); zob. biogram I. Radzinskiego w Polskim slowniku biograficznym (PSB) t. 29 s. 707. // Pietropawlowsk Kamczacki - pomnik Vitusa Beringa; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: architektura budownictwo wiejskie pomniki, gospodarka budownictwo - gospodarka / Architektur Denkmäler / Denkmal Dorfbauten, Wirtschaft Bauwesen / architecture monuments, statues / monument, statue rural buildings / rural building, economy building industry / Holzschnitt Holzstich / wood-engraving woodcut; Pozycja w bardzo ladnym stanie, ryciny bez wad jedynie w kompozycji i na marginesach karty ryciny 3) bardzo slaby slad po odbiciu sasiedniej karty w czasie druku czasopisma i nadto marginesy karty nieznacznie uszkodzone i poplamione, wszystkie karty typowo nieco przebarwione.