Rastko petrovic (34 risultati)

- Brossura
Da: California Books, Miami, FL, U.S.A.California Books
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Nuovo
EUR 15,13
Spedizione gratuitaSpedito in U.S.A.Quantità: Più di 20 disponibili
Condizione: New.

- Brossura
Da: California Books, Miami, FL, U.S.A.California Books
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Nuovo
EUR 16,91
Spedizione gratuitaSpedito in U.S.A.Quantità: Più di 20 disponibili
Condizione: New.

- Brossura
Da: Bluemindbooks, PACHECO, CA, U.S.A.Bluemindbooks
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 20,24
Spedizione gratuitaSpedito in U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Condizione: New. New Book.

- Brossura
Da: Revaluation Books, Exeter, , Regno UnitoRevaluation Books
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 13,17
EUR 11,59 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 2 disponibili
Paperback. Condizione: Brand New. 76 pages. Serbo Croatian language. 5.50x0.16x8.50 inches. In Stock.

- Brossura
Da: Majestic Books, Hounslow, , Regno UnitoMajestic Books
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Nuovo
EUR 20,01
EUR 7,53 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 4 disponibili
Condizione: New.

- Brossura
Da: Books Puddle, New York, NY, U.S.A.Books Puddle
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Nuovo
EUR 26,17
EUR 3,45 spedizioneSpedito in U.S.A.Quantità: 4 disponibili
Condizione: New.

- Brossura
Da: Majestic Books, Hounslow, , Regno UnitoMajestic Books
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Nuovo
EUR 23,78
EUR 7,53 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 4 disponibili
Condizione: New.

- Brossura
Da: Revaluation Books, Exeter, , Regno UnitoRevaluation Books
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 19,67
EUR 11,59 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 2 disponibili
Paperback. Condizione: Brand New. 206 pages. Serbo Croatian language. 5.50x0.44x8.50 inches. In Stock.

- Brossura
Da: Books Puddle, New York, NY, U.S.A.Books Puddle
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Nuovo
EUR 28,28
EUR 3,45 spedizioneSpedito in U.S.A.Quantità: 4 disponibili
Condizione: New.

- Brossura
Da: Biblios, frankfurt am main, HESSE, GermaniaBiblios
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Nuovo
EUR 24,37
EUR 9,95 spedizioneSpedito da Germania a U.S.A.Quantità: 4 disponibili
Condizione: New.

- Brossura
- Print on Demand
Da: Grand Eagle Retail, Bensenville, IL, U.S.A.Grand Eagle Retail
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 15,12
Spedizione gratuitaSpedito in U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Paperback. Condizione: new. Paperback. Roman Ljudi govore upecatljiva je knjizevna impresija o svakodnevnom zivotu obicnih ljudi. Napisano tokom jednog putovanja, ovo delo nije usredsredjeno na prostore, gradjevine ili pejzaze, vec na ono sto se desava medju ljudima - na njihove razgovore, reci i tisine koje ispunjavaju univerzu…m ljudskog postojanja. Ogranicen na skucen prostor jednog malog ostrva, Petrovic kroz naizgled lake i beznacajne razgovore njegovih stanovnika gotovo neprimetno otkriva duboku tragiku ljudske sudbine. Govoreci o banalnim stvarima, likovi ovog romana zapravo govore o sustini zivota, o prolaznosti, usamljenosti i zajednistvu, cineci da citalacki dozivljaj bude snazan i viseslojan. U skladu sa avangardnom poetikom, Ljudi govore je zanrovski difuzno delo koje objedinjuje elemente lirskog romana, putopisa i eseja, a njegov autentican, neposredan stil potvrdjuje Rastka Petrovica kao jednog od najznacajnijih i najoriginalnijih autora srpske knjizevne avangarde.----Written during a journey, People Speak is a striking modernist novel that turns away from landscapes and spectacle to focus on what truly shapes human experience: conversation. Set on a small island, the book unfolds through seemingly casual exchanges between its inhabitants-fragments of dialogue, everyday remarks, pauses, and silences.Yet beneath these ordinary conversations lies a profound meditation on life itself. Through talk of simple, even banal matters, the characters reveal deeper truths about transience, loneliness, longing, and the fragile bonds of community. The island becomes less a physical setting than a chorus of human voices, each carrying its own story and quiet tragedy.Blending elements of the lyrical novel, travel writing, and essay, People Speak resists strict genre definition. Its fluid structure and authentic, immediate style reflect the spirit of the avant-garde and confirm Rastko Petrovic as one of the most original voices of twentieth-century Serbian literature. This item is printed on demand. Shipping may be from multiple locations in the US or from the UK, depending on stock availability.

- Brossura
- Print on Demand
Da: PBShop.store US, Wood Dale, IL, U.S.A.PBShop.store US
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 16,82
Spedizione gratuitaSpedito in U.S.A.Quantità: Più di 20 disponibili
PAP. Condizione: New. New Book. Shipped from UK. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000.

- Brossura
Da: Le-Livre, SABLONS, , FranciaLe-Livre
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato - Quasi ottimo
EUR 30,90
EUR 42,00 spedizioneSpedito da Francia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Couverture souple. Condizione: bon. RO40054929: 2019. In-8. Broché. Bon état, Couv. convenable, Dos satisfaisant, Intérieur frais. 252 pages. Tampons et annotations en page de titre/garde. En serbe. . . . Classification Dewey : 490-Autres langues.

- Brossura
- Print on Demand
Da: Grand Eagle Retail, Bensenville, IL, U.S.A.Grand Eagle Retail
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 19,08
Spedizione gratuitaSpedito in U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Paperback. Condizione: new. Paperback. U putopisu "Afrika" (1930) Rastko Petrovic donosi autenticno i lirsko svedocanstvo o svom putovanju kroz tada slabo poznate i tesko pristupacne krajeve africkog kontinenta. Na ovom egzoticnom putovanju susrece se sa kulturama domorodackih plemena, ali i sa kolonijalnim svetom u kome se prep…licu razliciti jezici, obicaji i tradicije. Umesto da Afriku posmatra iz perspektive modernog evropskog putnika, Petrovic nastoji da razume i prihvati pogled njenih stanovnika, pazljivo belezeci njihova verovanja, rituale, mitove i sujeverja. Knjigu prozimaju simpatija, ljubav i razumevanje prema ljudima i prirodi koje upoznaje, dok se kao kontrapunkt javlja kritika zapadne, "belacke" civilizacije. "Afrika" je zato pre svega poetska slika egzoticnog sveta - raskosne tropske prirode, bogate faune, ratnika i kultura isprepletenih sa legendama i misterijama - u kojoj autor daje licni i emotivni dozivljaj kontinenta, bez opterecenja detaljnim geografskim ili socioloskim analizama. Posebnu zanimljivost predstavlja cinjenica da je Petrovic bio jedan od prvih Beogradjana koji su krajem dvadesetih godina XX veka krocili na africko tlo, sto je u to vreme bilo toliko neobicno da su mnogi cak sumnjali da se njegovo putovanje zaista i dogodilo.Dodatnu vrednost ovom delu daje i Petroviceva sposobnost da sopstveno putovanje preobrazi u unutrasnje iskustvo - susret sa nepoznatim postaje ujedno i susret sa sobom, sa granicama sopstvenog razumevanja i predrasuda. Njegov stil je ziv, ritmican i cesto poetski uzdignut, cime se granica izmedju putopisa i knjizevne proze gotovo brise. "Afrika" se tako cita ne samo kao dokument jednog vremena i prostora, vec i kao univerzalna prica o radoznalosti, otvorenosti i potrebi da se svet sagleda izvan ustaljenih okvira, sto ovu knjigu cini trajno relevantnom i savremenom i danas. A Serbian writer's poetic 1920s journey into the heart of a continent, challenging colonial views and discovering the soul of its people, landscapes, and himself. A lyrical ode to a world unseen. This item is printed on demand. Shipping may be from multiple locations in the US or from the UK, depending on stock availability.

- Brossura
- Print on Demand
Da: PBShop.store US, Wood Dale, IL, U.S.A.PBShop.store US
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 20,17
Spedizione gratuitaSpedito in U.S.A.Quantità: Più di 20 disponibili
PAP. Condizione: New. New Book. Shipped from UK. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000.

- Brossura
- Print on Demand
Da: PBShop.store UK, Fairford, GLOS, Regno UnitoPBShop.store UK
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 16,42
EUR 3,81 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: Più di 20 disponibili
PAP. Condizione: New. New Book. Delivered from our UK warehouse in 4 to 14 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000.

- Brossura
Da: Le-Livre, SABLONS, , FranciaLe-Livre
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato - Quasi ottimo
EUR 45,80
EUR 42,00 spedizioneSpedito da Francia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Couverture souple. Condizione: bon. R300295575: 2019. In-8. Broché. Etat d'usage, Couv. convenable, Dos plié, Intérieur frais. 231 pages. Livre en bosniaque. Tampon en page de titre. . . . Classification Dewey : 490-Autres langues.

- Brossura
Da: Le-Livre, SABLONS, , FranciaLe-Livre
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato - Quasi ottimo
EUR 55,50
EUR 42,00 spedizioneSpedito da Francia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Couverture souple. Condizione: bon. R300295593: 2019. In-8. Broché. Etat d'usage, Coins frottés, Dos satisfaisant, Intérieur frais. 503 pages. Livre en croate. Tampon en page de titre. . . . Classification Dewey : 490-Autres langues.
Altre immaginiEditore: Biblioteka Albatros 1921
- Brossura
Da: Le Grand Verre, Paris, FranciaLe Grand Verre
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Usato - Quasi ottimo
EUR 349,00
EUR 14,00 spedizioneSpedito da Francia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Couverture souple. Condizione: Bon. (SURREALISME SERBE) Beograd, 1921.Un volume in-8 broché. Edition originale. Rastko petrovic, un des principaux acteurs du Surréalisme en Serbie, collabora l'année suivante à la revue Dada "Hipnos".
Altre immaginiSvedocanstva. Knizevni casopis izdali Desetodnevo
Dusan Matic, Rastko Petrovic, Marko Ristic, Aleksandar Vuco, eds.
Editore: Belgrade: Izdali Desetodnevo 1924
- Brossura
- Prima edizione
- Periodico
Da: Michael Fagan Fine Art & Rare Books, Newton, MA, U.S.A.Michael Fagan Fine Art & Rare Books
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato - Ottimo
EUR 3560,33
EUR 4,32 spedizioneSpedito in U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Soft cover. Condizione: Fine. 1st Edition. Quarto 24x17 cm., wrappers, Numbers 1-8 (all published); illustrated. A surrealist literary journal. The title is roughly equivalent to the French témoignage, a loaded surrealist term for testimony. Svedocanstva emerged as the first surrealist journal in Yugoslavia, and stands with the…single-issue Nemoguce (L'Impossible) as the chief outlet and documentary source for surrealist activity in the Balkans. Contributors include Yugoslav authors Marko Ristic, Milan Dedinac, Alksandar Vuco, Mladen Dimitrevic;, Milovoje Stepanovic;, Milan Dedinac, Tin Ujevic, in addition to editors Matic, Vuco and Petrovic; some exchanges with French surrealists Breton, Henri Nouveau inter alia, illustrations by Surrealist artists including Picasso which he contributed specifically for this journal. Issue no. 1 from November 1924 with the article Nadrealizam is considered the starting point of Serbian surrealism. This number also include Breton's first Manifesto and the first news about the founding of the Bureau of Surrealist Research (Centrale surréaliste) ten days earlier than it was published in the first number of La revolution surréaliste on December 1 1924. The rear cover of the final issue has a drawing by Picasso. Svedocanstva was published once every ten days; each number was devoted to different topics. It was distributed in Yugoslavian major cities, in Paris and Frankfurt. OCLC finds four complete sets in North American libraries and four partial holdings. This set very fine; six numbers are with uncut signatures.

- Brossura
- Print on Demand
Da: PBShop.store UK, Fairford, GLOS, Regno UnitoPBShop.store UK
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 18,92
EUR 4,82 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: Più di 20 disponibili
PAP. Condizione: New. New Book. Delivered from our UK warehouse in 4 to 14 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000.
Altre immagini- Brossura
Da: Le Grand Verre, Paris, FranciaLe Grand Verre
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Usato - Molto buono
EUR 99,00
EUR 14,00 spedizioneSpedito da Francia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Couverture souple. Condizione: Assez bon. Beograd, 1924. Publié par Un volume broché au format 162X214mm. Rare publication de modernistes serbes dont Stanislav VINAVER, Tin UJEVIC, et Rastko PETROVIC. Chaque texte illustré du portrait de l'écrivain. Une écriture au stylo, en haut à droite sur la couverture : voir les 5 photos. (…Serbian avant garde, Almanach Crno na belo).
Altre immagini- Brossura
Da: Le Grand Verre, Paris, FranciaLe Grand Verre
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Usato - Buono
EUR 99,00
EUR 14,00 spedizioneSpedito da Francia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Couverture souple. Condizione: Satisfaisant. Beograd, 1930. ed. Geca Kon. Un volume au format 134X196mm, broché, 223 pages. Rastko Petrovic, membre du groupe surréaliste serbe. Etat d'usage : voir photos. (Nadrealizam, avant garde, surréalisme).
Altre immagini- Rilegato
Da: Le Grand Verre, Paris, FranciaLe Grand Verre
Contatta il venditoreVenditore con 4 stelleCondizione: Usato - Quasi ottimo
EUR 399,00
EUR 14,00 spedizioneSpedito da Francia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Couverture rigide. Condizione: Bon. Beograd. 6 vols. Vols. VIII à XIII. De janvier 1922 à décembre 1923. Ed. Ranko Mladenovic. 6 volumes Nombreuses contributions de Rastko Petrovic, Milan Dedinac, Stanislav Vinaver, Bosko Tokin, Milos Crnjanski, Tin Ujevic, Rade Drainac, Marko Ristic, et d autres. Collection complète des numéros… édités par Ranko Mladenovic qui y fit la promotion des avant-gardes serbes (voir : « Avantgarna Misao : avantgarne tendencije u casopisu Misao u vreme uredjvanja Ranka Mladenovica 1922-1923 » par Stanislava Barac, 2008). Joint en fascicules 2 numéros (sept. 1922 et Février 1923) contenant des textes de Rade Drainac (qui publia au même moment la revue dadaïste "Hipnos"), S. Vinaver, R. Petrovic et une revue des livres sur Hugo Ball. (Modernisme, modernism, revue d'avant-garde, avant-garde periodical).

Editore: Belgrade 1931
Da: Földvári Books, Budapest, , UngeriaFöldvári Books
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Usato
EUR 550,00
EUR 19,50 spedizioneSpedito da Ungeria a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
In original illustrated paper. Condizione sovraccoperta: In good condition. In original illustrated paper. 140 p. Serbian avantgarde book with photomontage cover by Petrovic. Petrovic was an important figure in the Serbian avantgarde. Vloemans 129, 217; cit. Todi?, Nemogu?e, 263-64.

Svedocanstva. Knizevni casopis izdali Desetodnevo.
Picasso / Dusan Matic, Rastko Petrovic, Marko Ristic, Aleksandar Vuco (ed.)
Editore: Belgrad,, Izdali Desetodnevo, 1925
Da: erlesenes · Antiquariat & Buchhandlung, Wien, Austriaerlesenes · Antiquariat & Buchhandlung
Contatta il venditoreVenditore con 2 stelleCondizione: Usato
EUR 600,00
EUR 9,90 spedizioneSpedito da Austria a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
0. Kl. 4°. With 1 illustr., 16 p., original wrappers. - The last number of the first surrealist literary journal in Yugoslavia. The cover of this final issue has a drawing by Picasso. Very good condition. de Band.

- Brossura
- Print on Demand
Da: AussieBookSeller, Truganina, VIC, AustraliaAussieBookSeller
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 25,28
EUR 31,97 spedizioneSpedito da Australia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Paperback. Condizione: new. Paperback. Roman Ljudi govore upecatljiva je knjizevna impresija o svakodnevnom zivotu obicnih ljudi. Napisano tokom jednog putovanja, ovo delo nije usredsredjeno na prostore, gradjevine ili pejzaze, vec na ono sto se desava medju ljudima - na njihove razgovore, reci i tisine koje ispunjavaju univerzu…m ljudskog postojanja. Ogranicen na skucen prostor jednog malog ostrva, Petrovic kroz naizgled lake i beznacajne razgovore njegovih stanovnika gotovo neprimetno otkriva duboku tragiku ljudske sudbine. Govoreci o banalnim stvarima, likovi ovog romana zapravo govore o sustini zivota, o prolaznosti, usamljenosti i zajednistvu, cineci da citalacki dozivljaj bude snazan i viseslojan. U skladu sa avangardnom poetikom, Ljudi govore je zanrovski difuzno delo koje objedinjuje elemente lirskog romana, putopisa i eseja, a njegov autentican, neposredan stil potvrdjuje Rastka Petrovica kao jednog od najznacajnijih i najoriginalnijih autora srpske knjizevne avangarde.----Written during a journey, People Speak is a striking modernist novel that turns away from landscapes and spectacle to focus on what truly shapes human experience: conversation. Set on a small island, the book unfolds through seemingly casual exchanges between its inhabitants-fragments of dialogue, everyday remarks, pauses, and silences.Yet beneath these ordinary conversations lies a profound meditation on life itself. Through talk of simple, even banal matters, the characters reveal deeper truths about transience, loneliness, longing, and the fragile bonds of community. The island becomes less a physical setting than a chorus of human voices, each carrying its own story and quiet tragedy.Blending elements of the lyrical novel, travel writing, and essay, People Speak resists strict genre definition. Its fluid structure and authentic, immediate style reflect the spirit of the avant-garde and confirm Rastko Petrovic as one of the most original voices of twentieth-century Serbian literature. This item is printed on demand. Shipping may be from our Sydney, NSW warehouse or from our UK or US warehouse, depending on stock availability.

- Brossura
- Print on Demand
Da: AussieBookSeller, Truganina, VIC, AustraliaAussieBookSeller
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 26,65
EUR 31,97 spedizioneSpedito da Australia a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Paperback. Condizione: new. Paperback. U putopisu "Afrika" (1930) Rastko Petrovic donosi autenticno i lirsko svedocanstvo o svom putovanju kroz tada slabo poznate i tesko pristupacne krajeve africkog kontinenta. Na ovom egzoticnom putovanju susrece se sa kulturama domorodackih plemena, ali i sa kolonijalnim svetom u kome se prep…licu razliciti jezici, obicaji i tradicije. Umesto da Afriku posmatra iz perspektive modernog evropskog putnika, Petrovic nastoji da razume i prihvati pogled njenih stanovnika, pazljivo belezeci njihova verovanja, rituale, mitove i sujeverja. Knjigu prozimaju simpatija, ljubav i razumevanje prema ljudima i prirodi koje upoznaje, dok se kao kontrapunkt javlja kritika zapadne, "belacke" civilizacije. "Afrika" je zato pre svega poetska slika egzoticnog sveta - raskosne tropske prirode, bogate faune, ratnika i kultura isprepletenih sa legendama i misterijama - u kojoj autor daje licni i emotivni dozivljaj kontinenta, bez opterecenja detaljnim geografskim ili socioloskim analizama. Posebnu zanimljivost predstavlja cinjenica da je Petrovic bio jedan od prvih Beogradjana koji su krajem dvadesetih godina XX veka krocili na africko tlo, sto je u to vreme bilo toliko neobicno da su mnogi cak sumnjali da se njegovo putovanje zaista i dogodilo.Dodatnu vrednost ovom delu daje i Petroviceva sposobnost da sopstveno putovanje preobrazi u unutrasnje iskustvo - susret sa nepoznatim postaje ujedno i susret sa sobom, sa granicama sopstvenog razumevanja i predrasuda. Njegov stil je ziv, ritmican i cesto poetski uzdignut, cime se granica izmedju putopisa i knjizevne proze gotovo brise. "Afrika" se tako cita ne samo kao dokument jednog vremena i prostora, vec i kao univerzalna prica o radoznalosti, otvorenosti i potrebi da se svet sagleda izvan ustaljenih okvira, sto ovu knjigu cini trajno relevantnom i savremenom i danas. A Serbian writer's poetic 1920s journey into the heart of a continent, challenging colonial views and discovering the soul of its people, landscapes, and himself. A lyrical ode to a world unseen. This item is printed on demand. Shipping may be from our Sydney, NSW warehouse or from our UK or US warehouse, depending on stock availability.

- Brossura
- Print on Demand
Da: CitiRetail, Stevenage, Regno UnitoCitiRetail
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 20,28
EUR 42,87 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Paperback. Condizione: new. Paperback. Roman Ljudi govore upecatljiva je knjizevna impresija o svakodnevnom zivotu obicnih ljudi. Napisano tokom jednog putovanja, ovo delo nije usredsredjeno na prostore, gradjevine ili pejzaze, vec na ono sto se desava medju ljudima - na njihove razgovore, reci i tisine koje ispunjavaju univerzu…m ljudskog postojanja. Ogranicen na skucen prostor jednog malog ostrva, Petrovic kroz naizgled lake i beznacajne razgovore njegovih stanovnika gotovo neprimetno otkriva duboku tragiku ljudske sudbine. Govoreci o banalnim stvarima, likovi ovog romana zapravo govore o sustini zivota, o prolaznosti, usamljenosti i zajednistvu, cineci da citalacki dozivljaj bude snazan i viseslojan. U skladu sa avangardnom poetikom, Ljudi govore je zanrovski difuzno delo koje objedinjuje elemente lirskog romana, putopisa i eseja, a njegov autentican, neposredan stil potvrdjuje Rastka Petrovica kao jednog od najznacajnijih i najoriginalnijih autora srpske knjizevne avangarde.----Written during a journey, People Speak is a striking modernist novel that turns away from landscapes and spectacle to focus on what truly shapes human experience: conversation. Set on a small island, the book unfolds through seemingly casual exchanges between its inhabitants-fragments of dialogue, everyday remarks, pauses, and silences.Yet beneath these ordinary conversations lies a profound meditation on life itself. Through talk of simple, even banal matters, the characters reveal deeper truths about transience, loneliness, longing, and the fragile bonds of community. The island becomes less a physical setting than a chorus of human voices, each carrying its own story and quiet tragedy.Blending elements of the lyrical novel, travel writing, and essay, People Speak resists strict genre definition. Its fluid structure and authentic, immediate style reflect the spirit of the avant-garde and confirm Rastko Petrovic as one of the most original voices of twentieth-century Serbian literature. This item is printed on demand. Shipping may be from our UK warehouse or from our Australian or US warehouses, depending on stock availability.

- Brossura
- Print on Demand
Da: CitiRetail, Stevenage, Regno UnitoCitiRetail
Contatta il venditoreVenditore con 5 stelleCondizione: Nuovo
EUR 22,66
EUR 42,87 spedizioneSpedito da Regno Unito a U.S.A.Quantità: 1 disponibili
Paperback. Condizione: new. Paperback. U putopisu "Afrika" (1930) Rastko Petrovic donosi autenticno i lirsko svedocanstvo o svom putovanju kroz tada slabo poznate i tesko pristupacne krajeve africkog kontinenta. Na ovom egzoticnom putovanju susrece se sa kulturama domorodackih plemena, ali i sa kolonijalnim svetom u kome se prep…licu razliciti jezici, obicaji i tradicije. Umesto da Afriku posmatra iz perspektive modernog evropskog putnika, Petrovic nastoji da razume i prihvati pogled njenih stanovnika, pazljivo belezeci njihova verovanja, rituale, mitove i sujeverja. Knjigu prozimaju simpatija, ljubav i razumevanje prema ljudima i prirodi koje upoznaje, dok se kao kontrapunkt javlja kritika zapadne, "belacke" civilizacije. "Afrika" je zato pre svega poetska slika egzoticnog sveta - raskosne tropske prirode, bogate faune, ratnika i kultura isprepletenih sa legendama i misterijama - u kojoj autor daje licni i emotivni dozivljaj kontinenta, bez opterecenja detaljnim geografskim ili socioloskim analizama. Posebnu zanimljivost predstavlja cinjenica da je Petrovic bio jedan od prvih Beogradjana koji su krajem dvadesetih godina XX veka krocili na africko tlo, sto je u to vreme bilo toliko neobicno da su mnogi cak sumnjali da se njegovo putovanje zaista i dogodilo.Dodatnu vrednost ovom delu daje i Petroviceva sposobnost da sopstveno putovanje preobrazi u unutrasnje iskustvo - susret sa nepoznatim postaje ujedno i susret sa sobom, sa granicama sopstvenog razumevanja i predrasuda. Njegov stil je ziv, ritmican i cesto poetski uzdignut, cime se granica izmedju putopisa i knjizevne proze gotovo brise. "Afrika" se tako cita ne samo kao dokument jednog vremena i prostora, vec i kao univerzalna prica o radoznalosti, otvorenosti i potrebi da se svet sagleda izvan ustaljenih okvira, sto ovu knjigu cini trajno relevantnom i savremenom i danas. A Serbian writer's poetic 1920s journey into the heart of a continent, challenging colonial views and discovering the soul of its people, landscapes, and himself. A lyrical ode to a world unseen. This item is printed on demand. Shipping may be from our UK warehouse or from our Australian or US warehouses, depending on stock availability.