Lingua: Spagnolo
Editore: Petri Borde, Joan & Petri Arnaud, Lyon, 1688
Da: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, B, Spagna
EUR 120,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloBlanda. Condizione: Estado aceptable. Tamaño in folio. Texto a dos columnas. (illustratore). Quinque libros Sexti Decretalium, Clementinas item, & Extravagantes, tum viginti Joannis Papae XXII. tum etiam communes continens. Indices Auctorum, Librorum, Titolorum & Capitulorum, necnon Capitolorum & Legum incidenter discussarum, per commodi.
Lingua: Spagnolo
Editore: Petri Borde, Joan & Petri Arnaud, Lyon, 1688
Da: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, B, Spagna
EUR 225,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloDura. Condizione: Buen estado. Tamaño in folio. Texto a dos columnas. Pequeñas señales de un antiguo parásito en las guardas. (illustratore). In quo Continrtur Decretum Gratiani. Accessit quadrigeminus Index: I ejusdem Decreti Caonum. II. Capitolorum & Legum incidenter discussarum. III. Rerum & Verborum. IV. Materiarum legalium, a Doctoribus ex professo tractatarum, copiosissimus.
Lingua: Spagnolo
Editore: Petri Borde, Joan & Petri Arnaud, Lyon, 1688
Da: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, B, Spagna
EUR 225,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloDura. Condizione: Buen estado. Tamaño in folio. Texto a dos columnas. Encuadernación muy solida (illustratore). In quo Quintus Decretalium Liber continetur Prafixi sunt Indices Auctorum, Librorum, Titulorum, & Capitulorum necnon Capitulorum & Legum incidenter, percommodi.
Lingua: Spagnolo
Editore: Petri Borde, Joan & Petri Arnaud, Lyon, 1688
Da: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, B, Spagna
EUR 225,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloDura. Condizione: Buen estado. Tamaño in folio. Texto a dos columnas. (illustratore). Cum Indicibus Titulorum & Capitulorum, Iurim item, & Rerum copiosis. Editio ultima a mendis expurgata.
Editore: Baleonium., Venetiis., 1693
Da: Libreria M. T. Cicerone, Roma, RM, Italia
EUR 450,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloRilegato. In 4°, m. pelle, cc.nn. 8 + pp. 435 + cc.nn. 36 di Index. Lettere al d. in o. Tagli spruzzati blu. Front. fig. Testate. Capilettera.
EUR 70,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello. . . 1 Vol. . 672 pp. Folio Mayor. Media Piel. . Tapas y lomera desgastadas, cuadernillos algo separados de la encuadernación. Algunas manchas de óxido en el interior. .
Lingua: Latino
Editore: Coloniae Agrippinae / Köln Metternich, 1712
Da: Antiquariat carpe diem, Monika Geyer, Bocholt, Germania
EUR 120,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloKl. 8°, 24 Blätter, 651 Seiten, 65 Blätter, 17 Seiten. mit Initlialen und Vignetten. Leder der Zeit auf 4 Bünden mit blindgeprägtem Rückenschild. Kapitale und Außengelenke mit Fehlstellen, Einband fleckig und berieben, Ecken bestoßen und abgeschabt, Name auf Innendeckel, Widmung auf Vorsatz, erste Seiten im Bund oben wurmspurig (ohne Textverlust), papierbedingt leicht gebräunt und stockfleckig.
Lingua: Latino
Editore: Sumptibus Petri Borde, Joannis & Petri Arnaud, Lugduni, 1698
Da: Librería Antonio Azorín, San Lorenzo de El Escorial, M, Spagna
EUR 850,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloTapa dura. Condizione: Bien. Idioma latín. Dos volúmenes ( obra completa). Encuadernación en pleno pergamino de la época. Dimensiones: 35x24 - ( 15 hh.+ 456 + 56 hh. + 572 + 115 + 3 hh. ).
Da: Librería Anticuaria Galgo, Oviedo, O, Spagna
EUR 80,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCum annotationibus practicis de Cardinalis de Luca. Editio Novissima. Enc. en pasta española con nervios de época. Folio. 15 hh.+677 pp.+1 h. Muy buen ejemplar. Apud Joachim Ibarra. Matriti, 1762.
EUR 172,50
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello1786 Typographia Regia, Matriti [Madrid] Editio novissima. Additis declarationibus cardinalium ejusdem Concilii Interpretum, ex ultima recognitione Joannis Gallemart, nec non remissionibus Augustini Barbosae et anotationibus practicis Carldinalis de Luca, cum varis Rotae romanae decisionibus. Marca tipografica en la portada. Texto a dos columnas. [13] h. + 677 p. 30x20 cm. Enc. plena piel con nervios. Nota de anterior propietario. Exterior poco fatigado Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.(Concilio de Trento (1545-1563), EL SACROSANTO Y ECUMENICO CONCILIO DE TRENTO, religión, Concilio de Trento (1545-1563), EL SACROSANTO Y ECUMENICO CONCILIO DE TRENTO, religión).
Editore: NATALEM FELTRINI, VENETIIS, 1706
Da: Libreria Rita Vittadello, CAMPOSAMPIERO, PD, Italia
EUR 200,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloN. PAG. 368 + INDICI - RILEGATURA IN CARTONCINO COEVO, MACCHIE E BRUNITURE DA UMIDITA' MA TESTO PERFETTAMENTE LEGGIBILE, LIBRO IN BUONE CONDIZIONI.
Editore: Petri Borde , Joannis & Petri Arnaud., Lugduni., 1699
Da: Gulliver's Books Never Die, Madrid, M, Spagna
EUR 200,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello35x24. 672 pags. Texto en latín. Grabado en portada. Manuscrito en portada y primera página. Pasta española época con tejuelos y nervios.
Editore: Petri Borde et Joannis Arnaud., Lugduni., 1704
Da: Gulliver's Books Never Die, Madrid, M, Spagna
EUR 200,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloGrabado en portada. Manuscrito en portada y primera hoja. Texto en latín. Pasta española época con nervios y tejuelos.
Editore: Petri Borde, Joan & Petri Arnaud., Lugduni., 1688
Da: Gulliver's Books Never Die, Madrid, M, Spagna
EUR 200,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello35x22. 619 pags. Grabado en portada. Texto en latín. Nota manuscrita en portada y primera página. Pasta española con nervios y tejuelos.
Editore: NATALEM FELTRINI, VENETIIS, 1707
Da: Libreria Rita Vittadello, CAMPOSAMPIERO, PD, Italia
EUR 300,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloN. PAG. 422 - RILEGATURA IN CARTONCINO COEVO, QUALCHE BRUNITURA, LIBRO IN OTTIME CONDIZIONI.
Editore: NATALEM FELTRINI, VENETTIS, 1707
Da: Libreria Rita Vittadello, CAMPOSAMPIERO, PD, Italia
EUR 300,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloN. PAG. 176 + INDICI - RILEGATIRA IN CARTONCINO COEVO, NORMALE BRUNITURA DELLA CARTA, LIBRO IN OTTIME CONDIZIONI.
Editore: Laurentii Arnaud, Petri Borde, Joannis, & Petri Arnaud 1679, 1665, 1678, Lugduni, 1679
Da: Lorne Bair Rare Books, ABAA, Winchester, VA, U.S.A.
Prima edizione
First Edition. Three volumes in one; folio (36.5cm.); full blind-tooled contemporary pig skin, spine in six compartments, metal clasps, all edges stained blue (not contemporary); [6],263,[31];[6],293,[39];[18],684,[88]pp. (a4 A-2A6 2B3; ã4 A-2E4; ã4 ?6 A-2S6 2T4 2V4 2X-3L6 3M4 3N-3T6 3V4); woodcut initials, head and tail pieces. Slightly ex-library with faint mid-20th century markings, leather a bit darkened at extremities and spine, lacking blanks bound between volumes, textblock rather foxed; still, overall a Very Good, quite sturdy copy in an attractive contemporary binding. Three volumes of a total of nineteen on canonical law by the Portuguese author published in Lyon between 1657 and 1678.
Data di pubblicazione: 1651
Da: LA NUIT DES ROIS, La Réole, Francia
EUR 600,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCouverture rigide. Condizione: Assez bon. Augustini Barbosae - Augustin Barbosa Tractatus varii : 1. De Axiomatibus Iuris usu frequentiioribus ; 2. De appellatina verborum utrinsque iuris significatione ; 3. De locis communibus argumentorum iuris ; 4. De Clausulis usu frequentioribus ; 5. De dictionibus usu frequentioribus. Traité divers : 1. Sur les axiomes de droit les plus fréquemment utilisés ; 2. Sur la signification des termes dans les deux branches du droit ; 3. Sur les lieux communs des arguments juridiques ; 4. Sur les clauses les plus fréquemment utilisées ; 5. Sur les expressions les plus fréquemment utilisées. Lugduni, Sumptibus Philippi Borde, Laurentii Arnaud, et Claudiirigaud, in via Mercatoria, sub signo temporis, 1651, 11 pages + 818pp. + Index Cet ouvrage a été édité à plusieurs reprises ultérieurement, il est très rare dans cette édition de 1651. Reliure plein cuir, dos et coins cuir marbré, les coins supérieurs sont petits, le coin arrière est déchiré, les coins ont fait l'objet d'une restauration non professionnelle. Plats en cuir côté chair, encadrements dorés, état d'usage. Dos bonne condition, larges manques sur les plats, bords et coins. Rousseurs. Augustini Barbosae I.U.D. Lusitani, Protonotarii apostolici, olim sacra congregationis Indicis Consultoris, et insignis ecclesia Vimaranensis Thesaurarii maioris, nunc vero episcopi ugentini, et a consiliis D. Philippi IV Hispaniarum Regis Catholici. Circa judiciorum, contractuum, ultimarum voluntatum et delictorum cognitionem, in disputando et consulendo valde utiles et necessarii. Nunc recens recogniti, et prater illa, que passim obiter intertexta, multis sacre rota decisionibus, et quamplurium Doctorem tam veterum, quam recentiorum resolutionibus illustrati, qua his notulis dignosci poterurit. Accesserunt summae rerum et indices Axiomatum, Appellatiuorum, Locorum communium, Clausularum, dictionum et rerum verborumque locupletissimi. Augustin Barbosa, docteur en droit portugais, protonotaire apostolique, autrefois Consulteur de la Sacrée Congrégation de l'Index et trésorier principal de l'église distinguée de Vimarães, maintenant évêque d'Ugento, et conseiller de S. Philippe IV, Roi Catholique d'Espagne. Mots clés : Droit.
Editore: Sump. Philippi Bordem Laurentii Arnaud, Cl. Rigaud., Lugduni., 1656
Da: LIBRERIA ANTICUARIA LUCES DE BOHEMIA, ZARAGOZA, Z, Spagna
EUR 600,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrello611 p. 124 p. 2 h. 36x24 cm. Encuadernación en pergamino de época.
Lingua: Latino
Editore: Ph. Borde (e. a.), Lyon, 1663
EUR 268,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCondizione: Gut. 3 Bll., 101 S., 5 Bll.; 4 Bll., 374 S., 31 Bll., (d. l. w.); 6 Bll., 356 S., 26 Bll. Innen teils gebräunt. Titel- und Schlussbll. mit kl. alten Stempeln, Titel v. Bd. 2 mit kl. Randausschnitt unten. Fehlt evtl. ein Vortitel zu Bd. 1. Augustini Barbosae, I. V. D. Lusitani, Protonotarii Apoostolici, Olim S. Congregationis Indicis Consultoris, & insignis Ecclesiae Vimaranensis Thesauranij maioris, nun vero Episcopi Ugentini, et a Consiliis D. Philippi IV. Hispaniarum Regis Catholici. . Lugduni, Sumptib. Philippi Borde, Laurentii Arnaud, Petri Borde, & Guilielmi Barbier. Mit 2 großen Druckermarken. Lipenius I., 378 & 435; Schulte III/1, 747, 7 & 8. - Spätere Ausgabe der beiden vereint erstmals 1635 in Barcelona erschienenen Werke. ". die erschöpfendste Zusammenstellung der Citate aus der älteren und neueren Literatur, so daß man mit Recht sagen kann, daß sie eine Bibliothek ersetzen." (Schulte) Lateinisch 1. Stock 102|5262DB la Gewicht in Gramm: 444 Folio Prgt. d. Zt.; Deckel aufgewölbt, Rücken Band 1 beschädigt. Ultima ed., aucta et emendata. 3 Tle. in 2 Bänden.
Da: Libreria Jimenez (Libreria A&M Jimenez), Madrid, M, Spagna
EUR 210,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloLugduni, Sump. Anisson & Rosuel, 1713,gran folio pergamino, 4 h + 293 págs + 19 h HISTORIA.
Da: Libreria Jimenez (Libreria A&M Jimenez), Madrid, M, Spagna
EUR 220,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloLugduni, Sump. Laurentii Arnaud, 1679,gran folio pergamino, 15 h + 456 págs + 56 h HISTORIA.
Da: Libreria Jimenez (Libreria A&M Jimenez), Madrid, M, Spagna
EUR 220,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloLugduni, Sump. Philippi Borde, 1665,gran folio pergamino, 4 h + 293 págs + 19 h HISTORIA.
Da: Libreria Jimenez (Libreria A&M Jimenez), Madrid, M, Spagna
EUR 260,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloLvgdvni, Sump. Philippi Borde, 1663,gran folio pergamino, 4 h + 101 págs + 9 h + 374 págs + 30 h HISTORIA CANONICA.
Da: Libreria Boulandier, Bilbao, BI, Spagna
EUR 250,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloLugduni. Sumptibus Philippi Borde, Laurentii Arnaud & Claudi Rigaud. 1651. Folio mayor. [20] pp., 818 pp., 46 hojas, de índice. Textos a dos columnas. Portada a dos tintas con bello grabado emblema "Semina fortunae geminat cum tempore virtus".Pergamino de época con gran título rotulado en lomo. Agustín Barbosa 1590-1649. Jurisconsulto portugués que toma partido por España en la Revolución de 1640 que rompe la alianza llamada Unión Ibérica, entre España y Portugal que dura de 1580 y 1640, gobernada por Felipe II, III, IV (Habsburgo). Se le recompensa con el Obispado de Ugento en Nápoles, que pertenece a España.
Da: Libreria Boulandier, Bilbao, BI, Spagna
EUR 250,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloLvgdvni. Sumptibus Philippi Borde, Laurentii Arnaud & Claudi Rigaud. 1658. Folio mayor. [16] pp., 506 pp., 41 hojas, de índice. Textos a dos columnas. Portada a dos tintas con gran emblema "Semina fortunae geminat cum tempore virtus".Pergamino de época con gran título rotulado en lomo. Buen ejemplar. Derecho canónico. religión.
Da: Libreria Jimenez (Libreria A&M Jimenez), Madrid, M, Spagna
EUR 320,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloAmberes, Sump. Lavr. Arnavd, 1672,gran folio pergamino, 14 h + 492 págs +32 h. HISTORIA CANONICO.
Da: Librería Anticuaria Antonio Mateos, Malaga, MA, Spagna
EUR 339,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloCollectanea Doctorum, Qui suis in operibus Concilii Tridentini loca referentes, illorum materiam incidenter tractarunt, & varias quaestiones, in foro Ecclesiastico versantibus maximè utiles, & necessarias, deciderunt.Lugduni, Laurentii Durand, 1642, 35,5 x 24 cm., pergamino de época con el título rotulado en el lomo, 14 hojas incluso portada a dos tintas y con un grabado al cobre + 492 págs. a dos columnas + 3 Religión.
Da: Libreria Jimenez (Libreria A&M Jimenez), Madrid, M, Spagna
EUR 380,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloLisbonae, Ignatii Nogueira Xisto, 1767,2 tomos encuadernados en 1 volumen gran folio piel, 745 págs + 8h, con un grabado a plena plana HISTORIA.
Da: Libreria Jimenez (Libreria A&M Jimenez), Madrid, M, Spagna
EUR 390,00
Quantità: 1 disponibili
Aggiungi al carrelloLugduni, Sumpt. L. Arnaud, 1679,2 tomos en gran folio pergamino, 57h + 1080 págs (En el tomo I falta la última hoja del índice) HISTORIA.